هفتم فرورین چراغ های خانه تان را خاموش کنید

0

میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان ، از سیدنی تا سوئد در تاریخ بیست و هفتم مارس ؛ هفتم فروردین ماه ؛ با شرکت در طرح جهانی " ساعت زمین " چراغ ها را به نشانه صرفه جویی در مصرف انرژی و مقابله با تغییرات اب و هوایی خاموش می کنند.
تاکنون حدود دویست و پنجاه شهر سراسر جهان ، به منظور شرکت در این طرح و تمرینی برای صرفه جویی در مصرف انرژی اعلام امادگی کرده اند.
گریگ بورنه مدیر اجرایی گروه حفاظت محیط زیست دبلیو دبلیو اف استرالیا گفت این طرح سراسری ساعت هشت و سی دقیقه عصر روز شنبه بیست و هفتم مارس برابر با هفتم فرودین در شهرهای سراسر جهان اجرا می شود.
طرح " ساعت زمین "‌ اولین بار در سال دو هزار و هفت میلادی در سیدنی اغاز شد و دو میلیون و دویست هزار نفر چراغ منازل ، ادارات و مراکز تجاری را با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به مدت شصت دقیقه خاموش کردند.
این طرح سال دو هزار و هشت میلادی جهانی شد و تا سال دو هزار و نه میلادی حدود سه هزار و نهصد و بیست و نه شهر ، روستا و مناطق سراسر جهان در این طرح شرکت کردند.
سازمان دهندگان این طرح اعلام کردند شماری از شهرهای بزرگ و کوچک استرالیا ، به همراه بسیاری از شهرها
در کشورهای کانادا ، امریکا ، سنگاپور ، روسیه ، سوئد ، بلژیک ، بولیوی ، کره جنوبی ، نیوزیلند ، سوییس و ترکیه در سال دو هزار و ده میلادی ، در طرح ساعت زمین شرکت می کنند.
انها افزودند مسکو ، ریو دو ژانیرو ، رم ، سئول ، مانیل ، سنگاپور ، تورنتو ، هنگ کنگ و دالاس از بزرگترین شهرهایی هستند که به شرکت در این طرح متعهد شده اند ؛ اما انتظار می رود شهرهای بیشتری با نزدیک شدن به تاریخ اجرای طرح ساعت زمین ، به این طرح بپیوندند.
بورنه تاکید کرد انتظار می رود امسال ، از شرکت کنندگان در این طرح خواسته شود بیش از یک ساعت چراغ ها را خاموش کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سیدنی ، دانشمندان و کارشناسان هشدار داده اند پدیده گرم شدن زمین ناشی از مصرف سوخت های فسیلی در ابعاد گسترده ممکن است موجب ویرانی کره زمین شود و سیل و خشکسالی و بیماری را به ویژه در کشورهای فقیرتر به همراه داشته باشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.