هند هم برج ایفل می‌سازد

0

به منظور حفظ و نمایش بیشتر یادگارهای تاریخی مربوط به دوران استعمار فرانسه در هند و جذب توریست بیشتر، مقامات فدرالی هند در مستعمره نشین فرانسوی پوندیشری، برج ایفل می سازند.
به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، هرچند یادگارهایی از روابط گذشته هند و بریتانیا هنوز در بیشتر ساختمان های بزرگ و پرزرق وبرق هند ابهت دارند، اما این کشور درنظر دارد به منظور جذب توریست های بیشتر یک بنای یادگاری به احترام روابط گذشته خود با فرانسه در این کشور احداث کند.
ساکنان منطقه پوندیشری یا مستعمره نشین پیشین فرانسه واقع در سواحل جنوب شرقی این کشور اکنون برج ایفل خود را دراین منطقه احداث می کنند که درواقع نمونه کوچک تری از یادگار عظیم الجثه و اصلی آن در پاریس است.
وزیر دارای مستعمره نشین پیشین پوندیشری ، اعلام کرده است که تا کنون نیمی از برنامه چهارمرحله ای این بنا را که برج یانام نام دارد، تکمیل کرده و انتظار می رود عملیات احداث این بنا تا پایان ماه نوامبر سال ۲۰۱۰ (پاییز ۸۹)به پایان برسد.
وی افزود که ۳۳۳ فوت از این بنای عظیم سه پایه ساختار سیمانی دارد و ۹۰ فوت باقی مانده آن از جنس فلز خواهد بود. این بنای عظیم دارای رستوران و دیگر تجهیزات توریستی است که به منظره دریا اشراف دارد.
طبق همین گزارش بیش از ۱۰ میلیون دلار از هزینه کل این پروژه توسط یک شرکت بزرگ خصوصی درهند تامین شده است و بقیه آن توسط مقامات محلی دولت فدرال هند دراختیار کارگزاران احداث این بنا قرار گرفته است.
وزیر دارایی پوندیشری در بیان دلایل اصلی دراحداث این بنا گفته است:«در پوندیشری آثار و بقایای زیادی از فرهنگ و رسوم فرانسوی باقی مانده است که از جمله یک بلوار سه بانده و انواع ساختمان ها به سبک های ظریف معماری و مجسمه های بزرگ و بلند از جمله این آثار است. ما حتی هنوز هم یک پانسیون فرانسوی دراین منطقه داریم.»
وی افزود که برخلاف دیگر مناطق هند که به گزارش تاریخ در دوران سلطه بریتانیا شرایط دشوار وناآرامی را پشت سر داشته اند آثار و بقایای تاریخی پوندیشری نسبت به گذشته روابط خود با فرانسه نوعی احساس نوستالژی را به نمایش می گذارد.
کشورهند دسال ۱۹۴۷ از استعمار بریتانیا آزاد شد اما صاحب منصبان و کارگزاران فرانسوی همچنان تا سال ۱۹۵۴ موقعیت خود را در پوندیشری حفظ کرده بودند و جالب آن که تا سال ۱۹۶۳ پوندیشری رسما بخشی از هند محسوب نمی شد.
منطقه پوندیشری تنها در سال ۲۰۰۷ بیش از ۵۵ هزار توریست خارجی بخود جلب کرده بود و مقامات رسمی هند امیدوارند که احداث و آغاز به کار مینی ایفل این منطقه بتواند توریست های بیشتری را نیز به این بخش از هند جلب کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.