هیات مدیره دور پنجم سازمان نظام مهندسی مشروعیت ندارد

0

رئیس هیات‌مدیره جامعه مهندسان شهرساز کشور گفت: جامعه مهندسان شهرسازی، هیات‌مدیره دور پنجم سازمان نظام مهندسی استان تهران را که از سوی وزیر مسکن منصوب شده‌اند به رسمیت نمی‌شناسد و آن را نامشروع می‌داند.
به گزارش ایلنا،علی نوذرپور دخالت وزیر مسکن در انتصاب ۱۳ نفر و افزایش هیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی به ۲۵ نفر را امری غیرقانونی و خارج از صلاحیت وزارت مسکن ذکر کرد.
این کارشناس مسکن، علت کاهش نظارت بر ساخت‌وساز و امور مهندسی ساختمان را از تبعات دخالت مستقیم دولت در این انتخابات و تعلیق فعالیت پنج ماهه سازمان یاد شده اعلام کرد. نوذر‌پور تصریح کرد: دولت با انتصاب ۱۳ نفر در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی، بدعت جدیدی را در حوزه فعالیت‌های سازمان‌های مردمی ایجاد کرد.
او با اشاره به اینکه انتخابات هیات‌مدیره دور پنجم سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران براساس مصوبه۱۶/۲/۸۸ دولت در تاریخ ۱۲ مردادماه با حد نصاب ۱۵ نفر برای هیات‌مدیره برگزار شد، گفت: انتخابات هیات مدیره از سوی هیات نظارت و هیات اجرایی انتخابات در ۲۶ مردادماه تایید شد. او ادامه داد: وزیر سابق مسکن نیز انتخابات مردادماه گذشته را تایید کرد و حتی تمامی کاندیداهای پیروز را برای ارائه اعتبارنامه‌هایشان به دفترش فراخواند اما در کمتر از دو ساعت این مراسم به دلایل نامعلومی که هنوز روشن نیست، برگزار نشد.
وی با اشاره به اینکه هیات اجرایی انتخابات پس از برگزاری آن و تایید سلامت انتخابات بر اساس ماده ۷۱ باید تمامی اسناد را به سازمان نظام مهندسی دور چهارم ارائه کند، گفت: بعد ار تایید انتخابات از سوی این هیات هیچ مرجعی حق رجوع مجدد به اسناد را ندارد و هیات اجرایی نیز از آن تاریخ فاقد صلاحیت است.
رئیس هیات‌مدیره جامعه شهرسازان کشور مصوبه کارگروه مسکن در ۲۹ آذرماه سال جاری مبنی بر افزایش تعداد اعضای هیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را مغایر با قوانین و آیین‌نامه‌ها ذکر کرد و گفت: دولت براساس مصوبه ۲۶ آبان سال جاری مجلس که آیین‌نامه اصلاحی از سوی دولت را مغایر با قوانین اعلام کرده بود نمی‌بایست آیین‌نامه اصلاحی خود را بار دیگر اصلاح و در سازمان نظام مهندسی دخالت مستقیم داشته باشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.