هیچ تحریمی از صنعت نفت برداشته نشد

0
به گزارش Consbank، به نقل از ایسنا محسن قمصری با اشاره به این که تحریمها تعدیل نشده و تنها روند آن متوقف شده است، گفت: تحریم بصورت توافقی برداشته شده اما عملا هیچ کشور یا شرکتی حاضر نشده است وارد ایران شود.

وی با بیان این که هم اکنون هیچ شرکت بیمه گری حاضر نیست نفتکشهای ایرانی را بیمه کند، تصریح کرد: شرکت کشتیرانی باتوجه به این که مطمئن نیستند این وضعیت تداوم داشته باشد کشتیهای خود را برای حمل محموله به ایران نمی فرستند، بنابراین برای مجموعه نفت هیچ تغییری حاصل نشد.

قمصری با اشاره به توافقهای ژنو برای کاهش تحریمها تصریح کرد: تحریمها در کنگره امریکا یا اروپا به تصویب می رسد، بنابراین برداشتن هرگونه تحریم، نیاز به تصویب این کنگره‌ها دارد.

مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران جلوگیری از کاهش ٢٠ درصدی فروش نفت را مهمترین اتفاق در یکسال گذشته دانست و اظهار کرد: با این تصمیم نگرانی خریداران نفت ایران در بازار کاهش و تصمیم درباره قراردادهای جاری فروش نفت آسان شد.

وی درباره دریافت پول نفت ایران به روپیه هم گفت: دریافت پول نفت از جمله وظایف بانک مرکزی است.

وزیر نفت نیز چندی پیش درباره دریافت ٣۵ درصد از پول نفت ایران به روپیه و ۶۵ درصد به یورو از هند که بتازگی اعلام شده است، اظهار کرد: دریافت پول نفت ایران در حیطه وظایف بانک مرکزی است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.