واحدهای مسکن مهر هنوز تاسیسات زیربنایی ندارند

0

معاون وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کرد: با توجه به اینکه بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی طرح مهر اواسط سال آینده در پولادشهر اصفهان افتتاح خواهد شد نسبت به ضرورت تامین تاسیسات زیربنایی و روبنایی در این منطقه به دستگاههای اجرایی هشدار داد.
به گزارش consbank به نقل از ایرنا، جمشید نورصالحی در همایش بزرگ مسکن مهر در پولادشهر اصفهان، تصریح کرد: در زمینه تاسیسات زیربنایی و روبنایی منطقه ای که واحدهای مسکونی طرح مهر به بهره برداری می رسد باید به تامین آب، برق، گاز، فاضلاب، مدارس و خدمات ورزشی و بهداشتی توجه شود.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع بیش از یک میلیون متقاضی نهایی طرح مسکن مهر در کشور سهم شهرهای جدید ۲۵۰ هزار واحد مسکونی تعیین شده و برای شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر سهمیه ۶۰۰ هزار واحدی تعیین شده است.
به گفته نورصالحی، براساس برنامه پیش بینی شده در چارچوب طرح مهر قرار است امسال ۱۲۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ساخته شود و ۳۰ هزار واحد مسکونی نیز در بافت های فرسوده شهری احداث خواهد شد.
وی افزود: براساس سند چشم انداز قرار است بیش از چهار میلیون نفر در ۲۱ شهر جدید کشور اسکان داده شوند که تاکنون بالغ بر ۴۷۰ هزار نفر در ۱۷ شهر ساکن شده اند. گفتنی است اکنون چهار شهر جدید فاقد سکنه هستند.
معاون وزیر مسکن خاطرنشان ساخت براساس اطلاعات موجود، استان اصفهان رتبه اول را از نظر تعداد واحدهای مسکونی طرح مهر که به نتیجه رسیده و وارد مرحله ساخت شده معرفی شده و این در حالی است که استان تهران در سطح کشور بیشترین متقاضی را برای مسکن مهر دارد.
وی اضافه کرد: از مجموع ۳۹ هزار متقاضی قطعی طرح مسکن مهر در استان اصفهان ۲۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در این منطقه از مرحله فوندانسیون تا مرحله نازک کاری را دنبال می کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.