واردات گازوییل متوقف شد

0

متوسط مصرف گازوییل از ابتدای امسال تاکنون ۹۰ میلیون لیتر در روز بوده که در مجموع از مصرف ۲۹ میلیارد و ۳۴۰ میلیون لیتر گازوییل حکایت می‌کند.
به گزارش consbank به نقل از ایسنا، فرید عامری مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این مطلب اظهار کرد: با این وجود هم‌اکنون وضعیت ذخیره‌سازی این حامل انرژی در شرایط مطلوبی است.
وی از قطع واردات گازوئیل از ۲۰ روز گذشته خبر داد و افزود: متوسط میزان واردات در ۱۰ ماهه امسال بیش از شش میلیون لیتر در روز محاسبه ‌شده که نسبت به سال گذشته روزانه دو میلیون لیتر کاهش داشته است.
او با بیان این که در طول تاریخ ۸۰ ساله تاسیس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، هم‌اکنون میزان ذخیره بنزین بی‌سابقه است، تشریح کرد: در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱٫۳ میلیارد لیتر بنزین بیشتر ذخیره داریم و درشرایط ایده‌ال هستیم. به گفته وی در این رابطه طی سال گذشته یک میلیارد لیتر مخزن ذخیره‌سازی بنزین ساخته شد که کمک بزرگی در تحقق شرایط فعلی کرده است.
مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر این‌که هم‌اکنون بیش از ۲ میلیارد لیتر بنزین در کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی ذخیره‌ است، درباره سرنوشت این بنزین‌ها پس از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها تصریح کرد: قطعا با اجرای این طرح، این ذخایر حفظ می‌شود که با شرایط کنونی به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.
گفتنی است، در این‌باره دیروز نیز سید نورالدین شهنازی‌زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نیز در پاسخ به این سوال ‌که پس از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها وضعیت سهمیه‌ی بنزین موجود در کارت‌های هوشمند مردم چه می‌شود؟ توضیح داده بود: هر تصمیمی گرفته شود، نسبت به سهمیه‌های موجود در کارت‌های سوخت مردم روند کنونی را ادامه می‌دهیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.