واردات۱۹ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور

0

 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار رسمی سال گذشته ۱۹ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور شده است.
 به گزارش  ConsBank به نقل از فارس، ارسلان فتحی‌پور اظهار داشت: این میزان کالای قاچاق یعنی فاجعه، یعنی فلج شدن صنعت، تولید و از رونق افتادن چرخ‌های اقتصاد کشور.
وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت قضیه مجلس شورای اسلامی کمیته تحقیق و تفحص در خصوص قاچاق کالا تشکیل داده است.
نماینده کلیبر و هوراند در مجلس اضافه کرد: باید هر چه سریع‌تر مقابل هر نوع واردات کالای قاچاق در کشور گرفته شود، چرا که این امر زیان‌های جبران‌ناپذیری به کشور می‌زند.
وی ابراز امیدواری کرد با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها زمینه جلوگیری از قاچاق کالا گرفته شود.
فتحی‌پور با اشارهبه اینکه اجرای موفق این قانون همچنین مانع قاچاق سوخت از کشور نیز می‌شود، تاکید کرد: در حال حاضر قیمت سوخت در کشور بسیار ارزان‌تر از قیمت سوخت در کشورهای همسایه است به همین دلیل سوخت از کشور قاچاق می‌شود.
فتحی‌پور با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از نقطه نظرات کارشناسان کشور در زمینه کاهش و جلوگیری از کالاهای قاچاق خاطر نشان کرد: با بررسی راهکار‌ها و نقطه نظرات کارشناسان و افراد مبتکر می‌توان از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری کرد و فرهنگ مصرف کالای ایرانی را اشاعه داد.
نماینده کلیبر و هوراند گفت: باید با تبلیغات گسترده این باور در مردم ایجاد شود که اثرات سوء خرید کالای قاچاق همه جامعه و ارکان آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر اینکه این کالاها بازار داخلی را از دست از تولیدکنندگان داخل کشور می‌گیرند، زمینه را برای تغییر سلیقه و ذائقه مردم کشور فراهم می‌کنند.
به گفته فتحی‌پور طبق گزارش ستاد مبارزه با کالای قاچاق تاکنون بالغ بر ۱۹میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور شده است.
وی اضافه کرد: کالای قاچاق علاوه بر تهدید اجتماعی بر اقتصاد و فرهنگ جامعه نیز تاثیر منفی می‌گذارد و با خروج ارز از کشور موجب ضایع شدن حقوق تولیدکنندگان داخلی می‌شود.
نماینده کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با تبلیغات گسترده این باور در مردم ایجاد شود که اثرات سوء خرید کالای قاچاق همه جامعه و ارکان آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.