وام خرید مسکن افزایش نمی یابد

0

مدیرعامل بانک مسکن گفت: وام خرید مسکن همان ۱۸ میلیون تومان است و افزایش نمی یابد.
حسن کاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه راهبرد دولت در بخش مسکن ، توسعه ساخت و ساز است ، افزود : باتوجه به بسته سیاستی – نظارتی بانک مرکزی بعید می دانم که سهم تسهیلات خرید افزایش یابد.
وی افزود: گسترش ساخت و ساز و عرضه واحد مسکونی برای کاهش قیمت مسکن از سیاست های دولت است.
کاری با اشاره به اینکه تسهیلات ساخت مسکن افزایش می یابد گفت: برای ساخت و ساز در بافت های فرسوده ۴۵۰۰ میلیارد ریال بانک مسکن اختصاص داده است و این رقم برای سال آینده سه برابر افزایش خواهد یافت.
وی افزود: سقف تسهیلات در بافت های فرسوده ۱۵ میلیون تومان است و به کسانی که از فناوری های تازه و جدید استفاده کنند تا ۲۰ میلیون تومان نیز پرداخت می شود.
کاری گفت: بانک مسکن در ده ماه امسال ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات داده است که از مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد رشد نشان می دهد.
مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به اینکه از این میزان تسهیلات ۲۲ هزار میلیارد ریال برای ساخت و ساز بوده است گفت: جهت گیری پرداخت تسهیلات برای ساخت و ساز است.
کاری اظهار داشت : در ده ماه گذشته ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در مسکن مهر داده شده که ۱۶ برابر سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به اینکه مطالبات بانک ها بر اساس اعلام بانک مرکزی ۴۸ هزار میلیارد تومان است گفت: ۲ درصد این رقم مطالبات معوقه بانک مسکن است.
کاری افزود: مطالبات معوقه بانک مسکن ۸۵۰ میلیارد تومان معادل ۳ درصد تسهیلات بانک است در حالی که استاندارد آن ۵ درصد است.
مدیرعامل بانک مسکن از جذب ۳۳ هزار میلیارد ریال منابع سپرده گذاری در ده ماه امسال خبر داد و گفت : سپرده گذاری ها در این مدت به ۱۴۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.