وام یک میلیون تومانی برای تخریب ساختمان‌ها در بافت‌های فرسوده

0

طرح‌های سازندگان تبدیل شده به مسکن مهر در هر مرحله‌ای از پیشرفت که باشند می‌توانند از سقف تسهیلات اختصاص یافته به مسکن مهر استفاده کنند.
به گزارش consbank ، براساس مصوبه کارگروه مسکن، این تسهیلات که سقف آن برای واحدهای ساخته شده به روش سنتی ۲۰ میلیون تومان و برای واحدهای ساخته شده به روش صنعتی ۲۵ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی است، حسب قیمت توافق شده به متقاضیان واجد شرایطی که مایل به تبدیل واحدهای خود به مسکن مهر هستند، قابل پرداخت است.
چنانچه واحد مسکونی آماده بهره‌برداری و دارای صورت مجلس تفکیکی باشد، تسهیلات به متقاضی واجد شرایط مسکن مهر پرداخت شده و واحد مسکونی به وی فروش اقساطی می‌شود. همچنین در صورتی که عملیات ساختمانی واحد مسکونی به پایان نرسیده باشد، تسهیلات بانکی به سازنده واحدهای مسکونی اعطا شده و وی موظف است عملیات ساختمانی را به اتمام رسانده و با اخذ صورت مجلس تفکیکی به متقاضی واجد شرایط مسکن مهر واگذار کند.
گفتنی است تا پیش از این، اعطای سقف تسهیلات مسکن مهر به واحدهای سازندگانی که واحدهای خود را به مسکن مهر تبدیل می‌کردند در صورتی امکانپذیر بود که ساخت این واحدها زیر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با این مصوبه سقف تسهیلات به این واحدها در هر مرحله‌ای از پیشرفت که باشند،‌ پرداخت خواهد شد.
براساس مصوبه کارگروه مسکن، برای استفاده از این طرح، سازنده باید با مراجعه به سازمان‌های مسکن و شهرسازی در استان‌ها، کار تبدیل واحدهای خود را به مهر انجام دهد و پس از آن سازمان‌های مسکن و شهرسازی متقاضیان واجد شرایطی که فرم (ج) آنها قرمز نیست را به سازنده معرفی خواهند کرد. دراین میان چنانچه خود متقاضی واجد شرایط نیز با سازنده به توافق رسیده باشد می‌تواند از این تسهیلات در صورت تبدیل واحدهای سازنده به واحدهای مسکونی مهر استفاده کند.
لازم به یادآوری است در صورت تبدیل شدن واحدهای مسکونی سازنده در این طرح زمین به صورت ملکی برای متقاضی واجد شرایط باقی مانده و تبدیل به اجاره‌ای ۹۹ ساله نخواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.