وام ۱۰میلیونی مسکن روستایی منتظر ابلاغ بانک مرکزی

0

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: بانک مرکزی هنوز عملیات اجرایی پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی مسکن روستایی مربوط به سال ۸۹ را به شش بانک عامل ابلاغ نکرده است.
به گزارشConsBank ، عزیزالله مهدیان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس افزود: از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی سال ۸۸ تاکنون ۵۰ درصد یعنی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با بانک ها عقد قرارداد شده و برای برنامه نوسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی امسال هنوز بانک مرکزی عملیات اجرایی پرداخت این تسهیلات را به بانک ها ابلاغ نکرده است.
وی گفت: دولت دهم برای رونق ساخت مسکن روستایی اواخر سال گذشته موافقت خود را با افزایش تسهیلات از هفت و نیم میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان اعلام کرد که خوشبختانه با توجه به محول شدن پرداخت این تسهیلات به شش بانک عامل مشکلی از بابت این پرداخت‌ها وجود ندارد و عملاً این موضوع برای برنامه سال ۸۹ اگر ابلاغ شود از پایان خرداد ماه آغاز می شود.
مهدیان تاکید کرد: تلاش می شود تا ۲۰۰ هزار مسکن روستایی مربوط به سال ۸۸ تا تیر ماه با بانک ها عقد قرارداد و تسهیلات پرداخت شود.
وی با بیان اینکه افزایش تسهیلات ساخت مسکن رونق خوبی به ساخت مسکن در روستاها خواهد داد ادامه داد: تلاش می‌شود تا پایان امسال برای تمام ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مورد نظر در سال ۸۹ با بانک‌ها عقد قرارداد شود و سهمیه امسال را تمام کنیم.
مهدیان گفت:کار پرداخت تسهیلات مسکن روستایی سال ۸۸ به بانک مسکن محول شده بود اما امسال با توجه به حجم کاری بالای بانک مسکن در شورای عالی مسکن مصوب شد که پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی سال ۸۹ توسط شش بانک عامل انجام شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.