وام ۱۵ میلیون تومانی ساخت طبقات فوقانی در تهران متقاضی ندارد

0

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه ساخت مسکن در طبقات فوقانی در تهران هنوز متقاضی نداشته است گفت: برای اجرای ساخت مسکن در طبقات فوقانی در تهران باید با مسئولان شهرداری نشستی داشته باشیم.
ابوالفضل مشکینی در گفت و گو با فارس در پاسخ به اینکه آیا شهرداری تهران با ساخت طبقات فوقانی در تهران مخالف است اظهار داشت: تراکم مجاز ساخت مسکن در یک زمین ۱۸۰ درصد است و فرد متقاضی پس از اخذ مجوز از شهرداری و استفاده ۱۲۰ درصد مانعی برای ۶۰ درصد اضافی وجود ندارد.
وی ادامه داد: وزیر مسکن و شهرسازی هم برای ساخت مسکن در طبقات فوقانی بر این موضوع تاکید دارد که علاوه بر استحکام بنای ساختمان، تراکم هم برای ساخت مسکن در طبقات فوقانی باید مدنظر قرار گیرد.
مشکینی ادامه داد: وزیر مسکن و شهرسازی برای ساخت مسکن در طبقات فوقانی نفرموده‌اند که تراکم اضافی باید جواب دهد، چون تراکم اضافی در اختیار کمیسیون ماده پنج و کار گروه است.
رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران گفت: فردی یک زمین ۳۰۰ متری دارد می‌تواند سه طبقه روی همکف بسازد محاسبات را بر مبنای ۳ طبقه انجام داده ولی دو طبقه را ساخته است و چون پول نداشته یک طبقه دیگر را بسازد وزارت مسکن و شهرسازی ۱۵ میلیون تومان وام می‌دهد و فرم “ج ” او را قرمز می کند.
رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران گفت: ساخت واحد مسکونی در طبقات فوقانی بیشتر برای شهرهای پیرامونی تهران است معمولا در تهران چون شهرداری همزمان با پایان کار همه پرونده را می‌بندد شاید به خاطر همین است اما اگر شهروندی تراکم به او اجازه دهد این حقوق شهروندی است که در طبقات فوقانی واحد مسکونی احداث کند.
مشکینی افزود: اگر نیاز باشد باید با شهرداری هم صحبت کنیم ما الان به شهرهای اطراف این طرح را ابلاغ کرده‌ایم اگر تراکم اضافی اجازه دهد ساخت طبقات فوقانی جزء حقوق شهروندی است.
به گفته وی، در تهران تاکنون مراجعه ای برای پرداخت وام ۱۵ میلیونی ساخت مسکن در طبقات فوقانی نداشته‌ایم.
در حالیکه معاون شهرسازی شهرداری تهران و برخی اعضای شورای شهر، احداث بنای جدید روی طبقات را فاقد مبنای کارشناسی و در تضاد با طرح جامع تهران عنوان می‌کنند وزیر مسکن به تازگی اعلام کرده که دولت برای دریافت وام جدید ۱۵ میلیون تومانی ساخت در طبقات فوقانی چهار شرط گذاشته که باید در درجه نخست متقاضی متاهل و دارای پنج سال سابقه سکونت در همان شهر باشد.
افرادی که متقاضی دریافت این وام هستند باید علاوه بر دو شرط یاد شده، از هیچ امکانات دولتی مثل زمین، آپارتمان و تسهیلات استفاده نکرده باشد و از سال ۸۴ به بعد ملک مورد نظر به نام آن شخص در دفتر اسناد رسمی ثبت نشده باشد.
اگر متقاضی دارای این چهار شرط بود می‌تواند با تکمیل فرم «ج» مقدمات اخذ این وام ۱۵ میلیونی تومانی را فراهم کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.