وام ۲۰ میلیون تومانی برای ساخت صنعتی مسکن ۷۵ متری کافی است

0

معاون وزیر مسکن گفت: پرداخت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات برای ساخت هر واحد مسکن مهر ۷۵ متری به تولیدکنندگان صنعتی با توجه به شرایط تورمی موجود، مطلوب است.
محمود فاطمی عقدا در گفت‌وگو با ایلنا افزود: ساخت مسکن صنعتی با رعایت الگوی مسکن ۷۵ متری در طرح مهر با تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی و آورده ۷ تا ۸ میلیون تومانی متقاضیان امکان‌پذیر است.
رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن اظهار داشت: واحدهای غیرمسکن مهر به شیوه صنعتی نیز در صورت رعایت الگوی مسکن ۷۵ متری می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.
وی قرارداد ساخت هر واحد مسکونی به شیوه صنعتی در شهرهای جدید را متفاوت خواند و گفت: با توجه به نوع فناوری‌های استفاده شده در ساخت و ساز، قرارداد ساخت منعقد می‌شود.
فاطمی عقدا تصریح کرد: به طور میانگین به ازاء هر متر مربع ۳۰۰ هزار تومان در واحد مسکونی مهر به شیوه صنعتی قرارداد ساخت منعقد شده است.
مقام مسوول در حوزه تحقیقاتی ساختمان وزارت مسکن از ورود ۷۸ فناوری نوین به کشور خبر داد و گفت: فناوری‌های نوین وارد شده از کشورهای ژاپن، آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان است.
وی وجود فناوری‌های مختلف از کشورهای گوناگون را متناقض با اقلیم کشور ندانست و اظهار داشت: فناوری‌های نوین وارد شده از سوی مرکز تحقیقات مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
به گفته فاطمی عقدا، ۷۸ فناوری وارد شده در برابر تست‌های پس‌لرزه‌ای جوابگو بوده و مورد تایید مرکز قرار گرفته‌اند.
رئیس مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان وزارت مسکن گفت: ۵۰ شرکت در این زمینه فعال هستند و مورد تایید وزارت مسکن قرار گرفته‌اند.
معاون وزیر مسکن شرکت مپسا را که مورد انتقاد انبوه‌سازان است را انحصارگرا توصیف نکرد و گفت: این شرکت تسهیل کننده امور مربوط به صنعتی‌سازی و هماهنگ‌کننده سایر شرکت‌ها در این زمینه است.
وی در خصوص اینکه کماکان مصالح غیراستاندارد در ساخت و سازها و بازار مشاهده می‌شود، اظهار داشت: آخرین فرصت برای کارگاه‌های مصالح غیراستاندارد، پایان تیرماه بود و باید وزارت بازرگانی در این زمینه اقدامات نظارتی خود را تشدید کند.
وی تصریح کرد: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن نیز در این زمینه پی‌گیری‌های خود را شتاب بخشیده است.
وی در عین حال وجود مصالح غیراستاندارد در بعضی از نقاط را امری طبیعی ذکر کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.