واگذاری رایگان نمایشگاه بین المللی به اتاق بازرگانی

0

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران خواستار واگذاری رایگان نمایشگاه بین المللی تهران به اتاق بازرگانی شد.
به گزارش مهر، احمد پورفلاح در نشست صبحانه با مسئولان در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با تشکر از ایستادگی وزیر بازرگانی در اعتراض به واگذاری محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران در کنار اتاق بازرگانی و اتاق تعاون گفت: امید می رود که در مرحله واگذاری این فضا به پارلمان اقتصادی بخش خصوصی که کاربردی عام المنفعه دارد، وزارت بازرگانی در موضوع واگذاری نمایشگاه حتی بدون دریافت وجه یا حداقل واگذاری مدیریت و اداره نمایشگاه به اتاق بازرگانی تهران حمایت کند.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: موضوع نهضت کاهش قیمت تمام شده نباید فقط متوجه بخش خصوصی باشد. بخش خصوصی برای گذر از بحران های متعدد، تمام تلاش خود را برای کاهش قیمت تمام شده به کار بسته است.
وی تصریح کرد: همه گونه صرفه جویی تا حد حذف سود کامل از سیستم و حتی تا حد تقبل درصدی زیان را به سیستم خود تحمیل نموده است و لیکن تا دولت عوارض سنگینی که بر دوش ناوگان تولید گذارده را کاهش ندهد، اتفاق خاصی رخ نمی دهد.
وی تصریح کرد: نگرانی امروز ما در کنار رکود و تورم، تاثیر منفی حذف یارانه ها است. به هرحال بخش خصوصی انتظار دارد برای شکل گیری این نهضت، دولت مالیاتها را برای تولیدکنندگان تا ۵۰ درصد کاهش دهد.
به گفته پورفلاح، تعطیلات زیاد و بی دلیل را در حد نصف کاهش دهد. افزایش حقوق های دستوری را متوقف و به عرضه و تقاضا و نرخ های منطقه ای واگذار نماید. نرخ سود تسهیلات بانکی را برای تولیدکنندگان تا چند سالی در حال تعادل نگه دارند. وی تاکید کرد: تا این ملاحظات ازطرف دولت صورت نپذیرد، توفیق در کاهش قیمت تمام شده در حد شعارهای رسانه ای باقی خواهد ماند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.