ورزشگاه مکانیکی

0
به گزارش Consbank، این مجموعه درخشان فعالیت‌های خود را از سال ۱۹۹۵ میلادی و در زمینه‌ طراحی و ساخت محیط‌های عمومی، ساختمانی، نوسازی و نصب سایت‌های صنعتی آغاز کرد. گروه معماری و ساخت‌و‌سازی سیج‌ اند ‌کومبه مقوله اجرای پروژه‌ها را از ابتدای طراحی تا لحظه تحویل بر عهده می‌گیرد و در این خصوص تیمی بسیار توانمند در خدمت مجموعه است تا در تمام بخش‌ها استاندارد کافی رعایت شود. 
بر مدار استاندارد
کمپانی معماری سیج‌ اند ‌کومبه اعتبار جهانی خود را بر پایه توانایی اجرای پروژه‌های دولتی و رسمی ویژه و خلاقانه‌ای رقم زده است که همواره بر مدار استاندارد‌های موجود در هر شهر و کشور حرکت می‌کند. آغاز پروژه در این دفتر آمریکایی همچون بسیاری دیگر از مجموعه‌های حرفه‌ای و موفق دنیا با تحلیل و توسعه شناخت طراحان از جوانب و ویژگی‌های سازه آغاز می‌شود. سپس موضوعاتی نظیر سبقه شهری و منطقه‌ای، برنامه‌ریزی اجرا، محیط پروژه، بودجه و جدول زمانی به ترتیب از سوی افراد ذی‌صلاح در مجموعه مطالعه می‌شود. طی این جریان نظارت بر محدودیت‌های تولید و سنجش هزینه‌های جاری مهمترین موضوعاتی است که بررسی می‌شود.   
توسعه پایدار
گروه معماری سیج‌ اند ‌کومبه از نام‌های شناخته‌شده عرصه توسعه پایدار در ساختمان‌سازی است و در همین زمینه از نخستین شرکت‌هایی است که استاندارد پیشرو در طراحی محیطی و انرژی یا گواهینامه لید (LEED) را به خود اختصاص داد. لازم به ذکر است که استاندارد لید در سال ۱۹۹۳ در انجمن ساختمان سبز ایالات متحده زیر نظر کمیته محیط زیست مؤسسه معماری آمریکا تشکیل شد. این انجمن برای مدیریت و سنجش ساختمان‌های پایدار نیازمند ابزاری بود که اکنون با نام گواهینامه لید شناخته می‌شود.
مجموعه ورزشی اوشن بریز (Ocean Breeze) در سال جاری میلادی و در ایالت نیویورک کشور آمریکا رونمایی شد. این پروژه عظیم در مساحت ۱۳ هزار مترمربع و با حمایت تولیدکنندگانی نظیر آمریکن هایدروتک (American Hydrotech) در زمینه طراحی و ساخت مسیر‌های سبز، کیس فاوندیشن (Case Foundations) در حوزه ساخت فونداسیون، هافکور (Hufcor) برای ساخت کفپوش و دیوار‌پوش، کاونیر (Kawneer) در زمینه تولید دیوار‌پوش‌های آلومینیمی عملیاتی شد.
ورزش مینیمال
نگاه مدرن و مینیمال در طراحی داخلی این سالن فارغ از گزینش مصالح و متریال در سبک طراحی و جایگذاری فضا‌ها دیده می‌شود. در حاشیه زمین دومیدانی ۲۰۰ متری این مجموعه، فضای نشستن تماشاچیان برای حضور ۲ هزار و ۵۰۰ نفر پیش‌بینی شده است. تمام استاندارد‌های لازم از قبیل بهره‌مندی از مصالح مناسب و متراژ‌های مناسب در این حوزه کسب شده است. همچنین امکانات بسیار مطلوبی از جمله سالن‌های کنفرانس، اتاق‌های جلسه، فضا‌های سامانه‌های اینترنتی، باشگاه‌های بدنسازی و تفریحات عمومی در مجموعه ورزشی اوشن بریز برای ورزشکاران و شهروندان محیاست. 
شبکه گردش هوا
ساختمان مجموعه ورزشی اوشن بریز مجهز به سامانه پیشرفته تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی و نیازمندی‌های مورد نیاز است. بر این اساس از نور خورشید به‌ صورت توسعه پایدار برای روشنایی فضا‌های مختلف، تأمین انرژی برای تهویه مطبوع و مدیریت آب تصفیه‌شده نیز بهره گرفته می‌شود. ۱۲ شبکه گردش هوا بر سقف این سازه پیش‌بینی شده است که به‌طور کاملاً مکانیکی در گردش هوای گرم و نامطبوع از داخل ساختمان به بیرون مفید خواهد بود. تمام سامانه‌های مکانیکی در این سازه توسط سامانه تحت شبکه پیشرفته در ساختمان اصلی هدایت و برنامه‌ریزی می‌شود و در همین بخش از راندمان کار و کیفیت هریک از بخش‌ها اطلاعات کافی در دسترس خواهد بود.    
    

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.