وزارت مسکن اعتبارنامه مهندسان ناظر را امضا نمی‌کند

0

یک عضو هیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران با اشاره به انتخابات اخیر این سازمان گفت: با اینکه انتخابات هیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی در مرداد ماه سال‌جاری در صحت و سلامت برگزار شد، اما اعتبارنامه منتخبان تاکنون از سوی وزارت مسکن و شهرسازی ابلاغ نشده است
به گزارش دنیای اقتصاد، منوچهر شیبانی که در جمع اعضای کانون کاردان‌های فنی ساختمان سخنرانی می‌کرد، افزود: مجموع این اتفاقات قطعا به نفع عرصه ساخت‌وساز نیست و جای نگرانی دارد و امیدواریم که مسوولان جهت رفع این مشکلات تمهیدات اساسی در نظر بگیرند.
وی افزود: مشکل اصلی ساخت‌وساز کشور ما دخالت افراد غیر‌متخصص در امر ساخت‌وساز است و اوضاع به گونه‌ای است که هر شخصی که زمین داشته باشد به خود اجازه می‌دهد که در سطوح مختلف فنی ساخت‌وساز دخالت کند.
براساس این گزارش، مهدی موذن رییس کانون کاردان‌های فنی ساختمان نیز در جمع کاردان‌ها با بیان اینکه روزانه در حدود دو هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می‌شود، گفت: متاسفانه در حال حاضر ساختمان‌هایی که ساخته می‌شود از ابتدا باید آنها را فرسوده اتلاق کرد؛ چراکه شرایط تولید آنها به هیچ وجه معلوم نیست.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰ هزار کاردان فنی ساختمان عضو کانون کاردان‌های فنی ساختمان استان تهران هستند، افزود: اگر چه مسوولان تاکید فراوان بر اجرای مقررات ملی ساختمان دارند، اما این مقررات تاکنون از ضمانت اجرایی لازم برخوردار نبوده است.
وی تصریح کرد: من شرمنده اعضای کانون کاردان‌های فنی ساختمان هستم که با وجود تلاش فراوان برای نهادینه کردن جایگاه کاردان‌های فنی ساختمان در عرصه ساخت‌وساز موفقیت چندانی حاصل نشده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.