وزیر مسکن: مجوزهای قانونی کنترل بازار مسکن را داریم

0

وزیر مسکن و شهرسازی بار دیگر با تاکید بر این نکته که قیمت تمام شده هر متر مربع از واحدهای مسکونی مهر با استفاده از مصالح مرغوب و رعایت مبحث ۱۹، ۳۰۰هزار تومان خواهد بود، گفت: در استان‌های مختلف کشور قیمت ساخت بنای غیرمفید در ساختمان‌های چهار طبقه، حدود متری ۳۰۰ هزار تومان تمام می‌شود و ما با این شرایط قرارداد منعقد کرده و کلید تحویل می‌دهیم.
به گزارش consbank به نقل از تهران امروز ، در مراسمی تحت عنوان بهره‌برداری از هفت هزار واحد مسکونی در استان تهران که روز گذشته با گشایش ۱۳۶ واحد در شهر جدید پردیس انجام شد، علی نیکزاد خاطرنشان کرد: تسهیلات زیربنایی و روبنایی را در حد توان‌مان در اختیار متقاضیان مسکن مهر قرار می‌دهیم تا زندگی شهری در مسکن مهر محقق شود. نیکزاد این پاسخ را در مقابل سوالی مبنی‌بر اینکه برای خالی نماندن واحدهای طرح مسکن مهر چه تمهیداتی را در نظر دارید، عنوان کرد و افزود: واحدهای مسکن مهر خالی نمی‌ماند زیرا در بسیاری از شهرها زمین‌های واگذار شده برای طرح مسکن مهر در درون شهرها یا نزدیک شهرها قرار دارند.
وی همچنین از افزایش تسهیلات مسکن مهر به‌منظور کمک به مردم برای پرداخت آورده اولیه خبر داد و خاطرنشان کرد: تسهیلات مسکن مهر را در صنعتی‌سازی تا حداقل ۸۰ درصد قیمت تمام شده یک واحد ۵۰ متری و در سنتی‌سازی تا ۷۰ تا ۷۵ درصد قیمت تمام شده افزایش می‌دهیم. نیکزاد اظهار امیدواری کرد، با اجرای طرح مسکن مهر و ساخت یک میلیون واحد مسکونی برای واجدان شرایط، بتوانیم پاسخگوی تقاضاها باشیم تا این امر منجر به تثبیت قیمت رهن و اجاره شود. وزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه مجوزهای قانونی را برای کنترل بازار مسکن در اختیار داریم، اظهار کرد: قیمت خرید و فروش مسکن و همچنین رهن و اجاره از ثبات برخوردار است اما این به معنای بالا یا پایین بودن قیمت نیست. وزیر مسکن و شهرسازی تاکید کرد: با تولید انبوه، اعتماد مردم را به طرح مسکن مهر بیشتر کرده تا جایی که بازار از ثبات قیمتی بیشتری برخوردار شود. به اعتقاد وی، قطع قیمت زمین و مسکن با مدیریت هدفمند کردن یارانه‌ها از ثبات برخوردار خواهد شد و هر روز شاهد بالا رفتن آمار تعداد واحدهایی هستیم که در مرحله پی‌ریزی قرار دارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.