وعده افتتاح ۷ هزار واحد مسکونی مهر در تهران

0

استاندار تهران مسکن مهر را از سیاست‌های محوری دولت برشمرد و از افتتاح و بهره‌برداری هفت هزار واحد مسکونی طرح مسکن مهر استان تهران در دهه فجر سال‌جاری خبر داد.
مرتضی تمدن در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و شورای تامین مسکن استان گفت: بیش از ۱۳ هزار واحد مسکونی طرح مسکن مهر در استان در مرحله ساخت قرار داشته و ۳۸۸۴ واحد مسکونی نیز تاکنون احداث شده که در مرحله تحویل به متقاضیان است.
تمدن با ذکر اینکه سهمیه دو شهر جدید هشتگرد و پرند ۱۶۰ هزار واحد مسکونی است، تصریح کرد: در این دو شهر ۱۷۳۵ هکتار زمین به این امر اختصاص یافته که حدود ۱۵۰ هزار واحد نیز در حال آماده‌سازی است.
استاندار تهران در ادامه به خبرگزاری ایسنا توضیح داد: محصول مسکن مهر باید از یک رو منجر به صاحبخانه شدن افراد فاقد مسکن شده و از سوی دیگر نه تنها قیمت مسکن را تعدیل کند، بلکه ساماندهی و برنامه‌ریزی کمی و کیفی مسکن را نیز به دنبال داشته باشد.
تمدن با استقبال از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در راهبردهای اجرایی و عملیاتی مسکن مهر، یادآورشد: مشوق‌هایی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در طرح مسکن مهر باید در نظر گرفته شود.
تمدن با بیان اینکه برای تسریع در امر مسکن مهر کارگروه معماری و شهرسازی ویژه مسکن مهر در سازمان مسکن و شهرسازی استان ایجاد شده است، گفت: هم‌اکنون مقدمات عملیات پی‌کنی این طرح به تعداد ۳۴ هزار و ۴۷۴ واحد در شهرستان‌های کرج، فیروزکوه، شهریار، پاکدشت، رباط‌کریم و دماوند آغاز شده است.
وی از معرفی ۳۵ هزار متقاضی جهت اخذ تسهیلات به بانک خبر داد و با ذکر اینکه ۴۸ هزار متقاضی نیز وجه ۱۰ میلیون ریال خود را واریز کرده‌اند، اظهار کرد: ۷۲ هزار و ۶۱۸ نفر جزو متقاضیان نهایی طرح مسکن مهر به جز شهرهای جدید هشتگرد و پرند هستند که برای همه این افراد زمین در اختیار اتحادیه‌ها یا انبوه‌سازان از سوی سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران قرار گرفته است.
استاندار تهران طرح مسکن مهر را یک اقدام بزرگ با ابعاد گسترده خواند و با بیان اینکه این طرح در استان تهران به دلایل مختلف از جمله مشکلات تامین زمین و تقاضای مسکن و شرایط خاص اجتماعی دارای پیچیدگی‌هایی است، تصریح کرد: در استان تهران کوچک‌ترین واحد احداث مسکن مهر بیش از دو هزار واحد بود که مکان‌یابی این پروژه‌ها با توجه به حوزه‌بندی،‌ تخصیص آب، معارضان زمین‌ها و مسائل معماری و شهرسازی نیازمند دقت بسیاری بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.