وعده رئیس جمهور برای اتمام پروژه مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم

0
به گزارش Consbank، احمد اصغری مهرآبادی در دومین جلسه شورای تامین مسکن استان البرز که یکشنبه (۲۲ اسفند) در استانداری البرز برگزار شد گفت: رئیس جمهور اخیرا وعده دادند که مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم به اتمام برسد بنابراین باید با همکاری همه دستگاه‌های دخیل این وظیفه سنگین را انجام دهیم.
مهرآبادی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر در سرتاسر کشور افزود: پروژه‌های مسکن مهر که از سال ۸۶ شروع شد به دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد می‌رسد.
وی ادامه داد: کار ساخت یک میلیون و ۹۳۵ هزار واحد به اتمام رسیده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: ۲۷۰ هزار واحد هنوز تکمیل نشده که مشکل ۶۵ تا ۷۰ درصد این واحدها حاد است.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر از بی‌متقاضی بودن ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور خبر داد و گفت: ۱۱ هزار واحد فاقد متقاضی در البرز قرار دارد.
وی در ادامه بیان کرد: از تعداد واحدهای تکمیل شده مردم در یک میلیون و ۵۳۵ هزار واحد اسکان پیدا کرده اند و ۴۰۰ هزار واحد به دلیل فقدان امکانات زیربنایی و روبنایی امکان اسکان در آن وجود ندارد.
مهرآبادی از ساخت ۱۵ هزار واحد مسکن مهر در صفادشت خبر داد و گفت: مردم در سه هزار واحد مسکن مهر صفادشت ساکن شده اند اما این پروژه فاقد مدرسه است و دانش آموزان باید به مدارس روستاهای اطراف بروند که این بسیار آزار دهنده است.
وی در ادامه با بیان اینکه ساخت زیرساخت ها از نظر قانونی بر عهده وزارت راه و شهرسازی نیست اعلام کرد: اما در هر حال ما از منابع داخلی خود ساخت ۵۰۰ مدرسه در مسکن مهر سراسر کشور را آغاز کرده ایم اما هنوز با نیاز دو هزار و ۲۵۰ مدرسه فاصله داریم.
این مسئول از نیاز به ۸۵۰ مسجد در مسکن مهر کشور خبر داد و گفت: کار ساخت ۴۸۰ مسجد توسط وزارت راه آغاز شده است.
مهرآبادی تصریح کرد: در هر حال اگر بخواهیم وعده رئیس جمهور محقق شود باید همه دستگاه‌های دخیل آستین بالا بزنند.
وی با بیان اینکه طبق آخرین برآورد ۲۰۰ هزار واحد با مشکل فاضلاب مواجه است گفت: ۱۳۰ هزار واحد نیز مشکلات آب ، برق ، گاز و … دارد.
مهرآبادی در پایان اعلام کرد: برخی القا می کنند که مسکن مهر در دولت یازدهم تعطیل شده است اما اینطور نیست و  علی رغم مشکلات مالی ۸۵۰ هزار واحد به مردم تحویل داده شده است که به مراتب بیشتر از تعداد واحدهای تحویل داده شده در دولت قبل است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.