«ویستا بست» واحدصنعتی برگزیده در پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت

0

در پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت، گروه صنعتی ویستا بست، به عنوان واحد نمونه در صنعت انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی ویستا بست، به پاس نکوداشت فعالیت‌های مستمر گروه صنعتی «ویستا بست» در صنعت پروفیل «یو پی وی سی» و گسترش فرهنگ مشتری‌مداری، خلاقیت و نوآوری در پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت از محمد جواد اقدامیان رییس هیأت مدیره این شرکت تجلیل شد.
پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت شامگاه شنبه سی‌ام آبان ماه سال ۱۳۸۸ با محورهایی همچون انتخاب بهترین واحدهای نمونه صنعتی، انتخاب بهترین مدیران توسعه منابع انسانی، انتخاب بهترین کارآفرینان و انتخاب قهرمان قهرمانان صنعت برگزار شد.
براساس این گزارش، پروژه‌های تولید پروفیل ۵ حفره‌ای برای اولین بار در ایران، تولید پروفیل با رنگ‌های طرح چوب بدون نیاز به روکش لمینت، پروژه در دست انجام، تولید درب فوم اسفنجی، افزایش ظرفیت تولید و فعالیت‌های مستمر در جهت کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها با تولید درب و پنجره‌های نوین با شیشه دوجداره استاندارد، تحت تلاش‌های بی‌وقفه گروه صنعتی ویستا بست به اجرا درآمده است.
در این مراسم، طبق نظر شورای سیاست‌گذاری و علمی جشنواره، گروه صنعتی ویستا بست، به عنوان تولیدکننده نمونه توانست در بین شرکت‌های برتر جای گرفته و تندیس زرین واحد نمونه صنعتی و لوح تقدیر را از مهندس محرابیان وزیر صنایع و معادن دریافت کند.
بهبود کیفیت، بهره‌وری، صادرات، آموزش، برنامه‌های پیش‌رو جهت توسعه، وجه تمایز محصول با موارد مشابه از نظر استاندارد، کیفیت، نوآوری، دانش فنی و مهارت بکار رفته، جوایز و استانداردهای داخلی و بین‌المللی دریافت شده، کیفیت مواد اولیه به کارگرفته شده در تولید محصول و در آخر برنامه‌های پیش‌رو جهت توسعه تولید، معیار و انتخاب گروه صنعتی ویستا بست به عنوان قهرمان صنعت کشور است.
در پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت کشور تندیس نقره‌ای و لوح تقدیر جشنواره به بهترین مدیران منابع انسانی، تندیس نقره‌ای و لوح یاد بود به بهترین مدیران کارآفرین بخش صنعت، تندیس نقره‌ای و لوح سپاس به پیشکسوتان صنعت، تندیس زرین، لوح تقدیر به برترین واحدهای هر شاخه از صنعت اهداء شد.
در این جشنواره موسسه مالی و اعتباری مهر، بانک ملی و بانک انصار، بانک سپه، بانک تجارت و بانک ملت به عنوان واحدهای نمونه صنعت بانکداری، لوح تقدیر دریافت کردند.
محمود بهمنی رییس کل بانک مرکزی به عنوان چهره ماندگار صنعت بانکداری، الله وردی رجایی سلماسی، رییس هیات مدیره بانک سامان به عنوان چهره ماندگار صنعت بورس و جواد نجم‌الدین به عنوان مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از جمله معروف‌ترین چهره‌های ماندگار در این عرصه بودند.
مهندس محرابیان، وزیر صنایع و معادن، مهندس شیخ‌الاسلامی وزیر کار امور و اجتماعی، حجت‌السلام ابوترابی، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، هاشمی، رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و فعالان عرصه صنعت و اقتصاد کشور از جمله حاضران در پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت و اقتصاد ایران بودند.

رشد تولید ملی گره‌گشای معضلات جامعه

محمد جواد اقدامیان، رییس هیأت مدیره ویستا بست و قهرمان صنعت پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت درحاشیه این مراسم درگفت وگویی اظهار داشت: اکثر ساختمان‌های کشور فاقد ضوابط فنی شناخته شده برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی هستند.
وی افزود: صنعتی‌سازی ساختمان از جمله عوامل مهم در افزایش تولید و برقرارکننده تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار است. در این راستا حمایت از این صنعت جهت نیل به این اهداف ضروری به نظر می‌رسد.
اقدامیان گفت: در حال حاضر بخش ساختمان بیش از یک سوم انرژی مصرفی کشور را به خود اختصاص داده است. به‌طوری‌ که مصرف انرژی در ساختمان‌های ایران پنج برابر متوسط مصرف انرژی جهانی است.
قهرمان صنعت پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت اظهار داشت: همچنین اشتغال وسیع به صورت مستقیم و غیرمستقیم نیز ایجاد خواهد شد که از تبعات آن کاهش هزینه‌های جاری در بودجه سالیانه است.
وی افزود: در کام دیگر گره کور تمام مشکلات و معضلات جامعه فقط از طریق صنعتی شدن و رشد تولید ملی باز خواهد شد.
رئیس هیأت مدیره ویستا بست با بیان این که حرکت به سوی صنعتی شدن نیاز به پیشرفت همزمان تمام صنایع دارد، تصریح کرد: در این میان صنعت ساختمان به عنوان صنعتی که بیشترین بازده اقتصادی را در کشور به ارمغان آورده و هر ساله مبالغ هنگفتی از سرمایه‌های ملی در آن هزینه می‌‌شود، در مقایسه با سایر صنایع پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نداشته و نیازمند توجه ویژه است.
اقدامیان با اشاره به این‌که نگاه به صنعتی‌سازی ساختمان و مسکن تغییری است که باید ابتدا در تفکرات برنامه‌ریزی‌ها به وجود آوریم تا با اتکای به آن به شیوه‌های جدید که مبتنی بر فعالیت‌های نوین است روی آوریم، ابراز داشت: هم اکنون بخش ساختمان بیش از یک سوم انرژی مصرفی کشور را به خود اختصاص داده به‌طوری که مصرف انرژی در ساختمان های ایران پنج برابر متوسط مصرف انرژی جهانی است. این میزان مصرف بر این مهم دلالت داردکه اکثر ساختمان‌های کشور فاقد ضوابط فنی شناخته شده برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی است و در مورد راه کارهای کاهش مصرف آن نیز تا کنون اقدامات شایسته‌ای صورت نگرفته است.
به گفته وی استفاده از در و پنجره‌های نا مناسب سهم بالایی از مصرف انرژی (۳۵ درصد) را به خود اختصاص داده است. بنابراین تولید درو پنجره‌های «یو پی وی سی» یکی از طرح‌های ملی برای بهینه‌سازی مصرف انرژی تلقی می‌شود.
رییس هیأت مدیره ویستا بست مطرح شدن بحث استفاده از این صنعت در ایران را مربوط به قبل از انقلاب دانست و عنوان کرد: گام‌های کوچکی در این زمینه برداشته شده بود اما متاسفانه به عنوان یک صنعت نو و مدرن به آن نگریسته نشده و فقط به صورت پراکنده در برخی نقاط مورد استفاده قرار گرفته است که از دلایل این کم توجهی می‌توان به شناخته نشدن این محصول توسط مصرف‌کننده و عرضه محصولات غیراستاندارد و با کیفیت پایین اشاره کرد.
وی افزود: در آغاز ممکن است قیمت تمام شده پنجره‌های بهینه از دیدگاه انرژی، بیشتر از پنجره‌های نامناسب باشد اما با کمی دقت و بررسی می‌توان دریافت که این سرمایه‌گذاری اولیه در مدت نه چندان زیادی از راه صرفه‌جویی در هزینه‌های گرمایش و سرمایش ساختمان جبران می-‌شود.
این تولیدکننده پروفیل «یو پی وی سی» در خصوص حمایت دولت از این صنعت تصریح کرد: با تصویب هیأت وزیران و اختصاص مبلغ ۱۳ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال یارانه به تمام ساختمان‌های غیردولتی موجود و یا در حال ساخت که برای ساخت و ساز از مبحث ۱۹ مقرارات ملی ساختمان بهره می‌برند، نشان از اهمیت فوق‌العاده پرداختن به مقوله بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان دارد.
وی اضافه کرد: به‌طور کلی امیدواریم در این بخش با نگرش واقعی به پدیده‌های جدید علمی، فنی و صنعتی در بخش ساختمان‌سازی و دستیابی به آخرین اطلاعات روز در این خصوص، نیل به بر قراری ارتباط بین تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، بهره‌مندی از نظرات کارشناسی متخصصان، شناخت ظرفیت‌های بالقوه در این صنعت و به فعلیت در آوردن آن‌ها، ایجاد فضا ی رقابتی سالم و سازنده بین دست اندرکاران تولید مصالح و تجهیزات ساختمانی شاهد پیشرفت روزافزون صنعت ساختمان و به تبع آن کاهش مصرف انرژی در جامعه باشیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.