چگونه یک عایق ضد آب برای ساختمان انتخاب کنیم؟

0
عایق ضد آب

برای انتخاب یک عایق ضد آب بایستی اولویت های زیر را در نظر بگیریم:

مقاومت در برابر اشعه یو وی: در صورتی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد، بایستی در برابر اشعه یو وی مقاوم و پایدار باشد.

خاصیت کششی: عایق ضد آب انتخابی بایستی قابلیت کششی خوبی داشته باشد. این قابلیت با درصد اندازه گیری می شود، مثلاً وقتی گفته می شود قابلیت کششی  ۱۵۰% می باشد به این معنی است که ۱٫۵ برابر طول واقعی کش می آید. امروزه عایق های ضد آب با قابلیت کششی ۲۰۰% موجود هستند.

عایق ضد آب

قابلیت تنفس: یکی از معایبی که عایق های ضد آب دارند، این می باشد اگر آب از طریق منفذی وارد آنها شود، در سطح پخش شده و نمی تواند بیرون برود. برخی از عایق های ضد آب به گونه ای طراحی شده اند که در حالی که مانع ورود آب می شوند، این قابلیت را دارند که در صورت نفوذ آب، به صورت بخار خارج شود.

مقاومت در برابر پارگی: این ویژگی بسیار مهم می باشد، چرا که با وجود اینکه برخی از عایق های ضد آب قابلیت کششی خوبی دارند، به راحتی پاره می شوند. برای امتحان، تکه ای کوچک از عایق مورد نظر را در دستتان بگیرید و سعی کنید آن را به دو قسمت پاره کنید.

مقاومت در برابر خراش: اغلب، عایق های ضد آب با لایه ای بتونی پوشیده می شوند، اما در طول مدت ساخت و قبل از اتمام کار، ممکن است هنگام راه رفتن کارگران، فرو رفتن میخ یا پیچ و افتادن اشیاء سنگین آسیب ببیند.

پایداری شیمیایی: به علت اینکه برخی اوقات علیق ضد آب در قسمت هایی به کار برده می شود که در معرض خاک یا باران می باشد، بایستی مطمئن شویم که مقاومت لازم را در برابر این موارد داشته باشد.

عایق ضد آب مایع

انعطاف پذیری: در صورتی که قرار است عایق ضد آب در جایی که شکل پیچیده ای دارد استفاده شود، بهتر است که از نوع مایع آن استفاده کنیم، چرا که در غیر اینصورت در لایه ضد آب چین و چروک هایی ایجاد خواهد شد و ظاهر خوبی نخواهد داشت.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.