ویژگی های معماری مدرن

0
ویژگی های معماری مدرن

معماری مدرن چیست؟ آیا به معنی ساخت و ساز بر اساس اصول هندسی است؟ ویژگی های معماری مدرن چه مواردی هستند؟ آیا همان معماری معاصر است؟ آیا به منزله استفاده  از آخرین طرح ها و مصالح می باشد؟

اینها سوالاتی است که در ذهن بسیاری از افراد در مورد معماری مدرن ممکن است وجود داشته باشد. مردم عشق و علاقه غیرطبیعی به معماری مدرن دارند، اما اغلب اوقات نمی دانند که چگونه این عشق و علاقه را تعریف کنند. این مطلب به شما کمک می کند که بتوانید تعریف روشنی از معماری مدرن داشته باشید و تفاوت های آن را با معماری معاصر درک کنید.

معماری مدرن اشاره دارد به جنبش تاریخی که در اروپا ظاهر شد  و به دیگر بخش های دنیا در اوایل قرن بیستم  گسترش یافت و بعد از جنگ جهانی دوم عمومیت یافت. مدرن در اینجا یک صفت یا ضرب المثل نیست، بلکه سبک خاصی است که ویژگی های خاص خود را دارد.

در این مطلب برخی از ویژگی های معماری مدرن که مورد توجه مردم می باشند را بیان خواهیم کرد.

امانتداری نسبت به مواد و مصالح

فولاد، بتن، شیشه و چوب چهار ماده اصلی در ساخت ساختمان های مدرن هستند. معماری مدرن مصداق مفهوم امانتداری به مواد و مصالح ساختمانی می باشد و آنها را بدون هیچ گونه تغییر و تزئین و گچکاری در ساخت و ساز به کار می برد. هر آنچه درون ساختمان است، باید منعکس کننده بیرون ساختمان باشد! امانتداری نسبت به مواد و مصالح از ویژگی های معماری مدرن می باشد.

ویژگی های معماری مدرن

مواد و مصالح نقش مهمی در طراحی نمای خارجی ساختمان دارند.

هدف یک ضرورت است.

یک اصل ضروری این می باشد که کارکرد هدف اصلی ساخت و ساز است و شکل کلی ساختار را در بر می گیرد. در واقع فضای ساخته شده ای که می بینیم، هدف خاصی در پشت خود دارد. طبق گقته لوئیس سالیوان، شکل ساختمان، پیروی کارکرد آن می باشد.

ویژگی های معماری مدرن

بهترین نمونه این اصل، موزه گوگنهایم در نیویرک است که توسط فرانک لوید رایت طراحی شده است. این موزه نشان دهنده یک نوار مارپیچ است که جنبش مردم در حال حرکت در اطراف نمایشگاه هنری و گالری در موزه است.

سادگی، هسته اصلی است.

در حال حاضر، این یکی از اصولی است که باعث شده است مردم تمایل طبیعی به سمت ساختمان های مدرن داشته باشند. سادگی همیشه پیچیده است و بزرگترین ابزار تزئین هنر است. معماری مدرن تأکید زیادی بر سادگی دارد.

ویژگی های معماری مدرن

سادگی از ویژگی های معماری مدرن می باشد که باعث شده است که مردم به معماری مدرن عشق بورزند.

خطوط واضح و قوی

اکثر ساختمان های مدرن، خطوط قوی و واضح دارند. خطوط افقی و عمودی زیادی ممکن است در طراحی ساخمان وجود داشته باشند. اگر به تصویر زیر نگاه کنید، خطوط واضح و تیزی را در طراحی ساختمان دارند که ا ویژگی های معماری مدرن می باشد. معماری مدرن بیشتر بر خطوط واضح و مستقیم نسبت به خطوط منحنی تأکید بیشتری دارند.

ویژگی های معماری مدرن

کمترین چیزها نیز زیاد به نظر می رسند.

این موضوع در واقع به رویکرد مینیمالیسم در ساختمان اشاره دارد. استفاده بیش از حد عناصر در این سبکممعنایی ندارد و کارکرد و زیبایی در یک راستا و به یک اندازه دارای اهمیت می باشد. معماری مدرن تمایل به سادگی به منظور ایجاد فضایی دور از استرس دارد.

ویژگی های معماری مدرن

همه ما تمایل و علاقه ای خاص در وجودمان نسبت به ساختمان ها وجود دارد، مانند همان علاقه ای که به لباس ها داریم. همه افرادی که در ساختمان ها زندگی می کنند یا درگیر ساخت و ساز هستند، به نوعی قضاوت یا علاقه خاصی نسبت به آن دارند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.