یک نماینده: گرانى۴برابر مى شود

0

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت : بخشی از برنامه چهارم در خصوص افزایش سنواتی حقوق کارکنان دولت رعایت نشده و هنوز گلایه هایی در مورد اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد.
به گزارش consbank به نقل از مهر، حشمت الله فلاحت پیشه بودجه ۸۹ را بودجه ای انبساطی خواند و گفت : این بودجه باید در نشستهای کارشناسی که کمیسیون های تخصصی و کمیسیون تلفیق برگزار خواهند کرد واقعی تر شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در عین حال گفت : دربودجه امسال حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان سقف بودجه افزایش داده شده است که آثارتورمی آن از هم اکنون قابل پیش بینی است .
نماینده اسلام آبادغرب تصریح کرد : آنچه مهم است این است که در تصویب لایحه بودجه باید به قوانین فرادستی چون سندچشم انداز و قانون برنامه توجه شود هم اکنون مشکلی که داریم این است که برنامه چهارم باید ادامه یابد اما اعداد و ارقام مربوط به رشد باید در آن دیده شود.
فلاحت پیشه ادامه داد : قیمت درنظر گرفته شده برای نفت توان مانور را کاهش داده است و افزایش آن از ۳۷ دلار سال جاری به ۶۵ دلار برای سال آینده خیلی منطقی نیست . این افزایش یعنی اینکه صندوق ذخیره را باید ازهم اکنون تهی بدانیم .
وی گفت : پیش بینی من این است که مجلس رقمی بین ۵۰ تا۵۵ دلار را برای نفت درنظر خواهد گرفت . هم اکنون به خاطر ملاحظات سیاسی که بر روی کشور ما وجود دارد همچنین به خاطر اقتصاد دنیا که تا حدودی برای ما تهدید است ما باید همواره در مورد نفت این حساسیت را داشته باشیم .
فلاحت پیشه تصریح کرد : ما در قانون هدفمند کردن یارانه مبلغی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان برای درآمد دولت در هدفمند کردن یارانه ها پیش بینی کردیم اما دولت به یک باره مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان در بودجه ۸۹ گنجانده است که معنی آن این است که باید منتظر گرانی ۴ برابر آنچه که انتظار داشتیم رخ دهد باشیم البته تورم ناشی از آن نیز وجود دارد .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.