پایبندی به توافق نفتی اوپک

0

به گزارش Consbank، در شرایطی که کشورهایی همچون الجزایر و مکزیک از کاهش تولید خود در ماه های گذشته خبر داده‌اند، پیش‌بینی می‌شود با پایبندی بیشتر کشورهایی همچون عراق و امارات، کارآمدی توافق کاهش تولید نفت بهبود یابد.
شرکت دولتی پیمکس مکزیک، از جمله تولیدکنندگان نفت غیر عضو اوپک، اعلام کرد که در ماه ژانویه امسال، تولید نفت این شرکت با ١٠,۶ درصد کاهش به دو میلیون و ٢٠ هزار بشکه در روز رسیده است.
افزون بر این، یکی از مسئولان شرکت سوناتراک الجزایر نیز اعلام کرد در اجرای توافق کاهش تولید اعضای اوپک، تولید نفت در بزرگترین میدان این کشور در سطح ۴٣٠ هزار بشکه در روز تثبیت شده است.
الجزایر پیش این، روزانه یک میلیون و ١٠٠ هزار بشکه نفت تولید می کرده، اما در اجرای توافق اوپک، ۵٠ هزار بشکه از تولید خود را کاهش داده است.
از سوی دیگر، عراق و امارات که نسبت به دیگر اعضای اوپک پایبندی کمتری به توافق کاهش تولید داشته اند، اعلام کرده اند که برای بهبود عمل به تعهد خود آمادگی دارند.
احمد الکعبی، نماینده امارات در هیئت عامل اوپک، در بیانیه ای گفت: امارات به طور کامل به کاهش تولید اوپک متعهد است و اقدامات لازم برای تضمین پایبندی کامل در دوره ۶ ماهه توافق اوپک را انجام می دهد.
از سوی دیگر، برخی منابع اعلام کردند که اعضای اوپک رایزنی با مسئولان عراق را برای ترغیب این کشور به افزایش پایبندی به توافق اوپک، آغاز کرده اند.
برخی آمارهای مربوط به صادرات نفت عراق در ماه فوریه امسال نیز نشان می دهد که این کشور در این دوره صادرات خود را افزایش نخواهد داد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.