پایبندی ۸۰ درصدی اوپک و غیراوپک به تعهدات خود

0

به گزارش Consbank، مرتضی بهروزی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که هنوز گزارش‌های تولید نفت کشورها در ژانویه نهایی نشده است، اظهار کرد: با این حال با توجه به شرایطی که وجود دارد و این‌که کشورهای تولیدکننده تحت فشار هستند فکر نمی‌کنم در زمینه‌ی پایبندی به تعهدات‌شان تخطی زیادی وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر این‌که کشورهای تولیدکننده نفت حداقل ۸۰ درصد به تعهدات خود مبنی بر کاهش تولید نفت پایبند می‌مانند، افزود: کشورهای عربستان و روسیه حتما به تعهدات خود پایبند خواهند ماند، زیرا دچار مشکلات مالی هستند.
این کارشناس حوزه انرژی با اشاره به قیمت نفت در بازارهای جهانی، تصریح کرد: قیمت‌ها تقریبا معقول‌تر از گذشته است و اگر مشکل خاصی به وجود نیاید و اعضای اوپک و غیراوپک به تعهدات خود پایبند باشند، قیمت نفت ۶۰ تا ۷۰ دلار افزایش خواهد داشت.
بهروزی‌فر در ادامه با بیان این‌که به‌طور کلی دو پیک مصرف در حوزه فرآورده‌های نفتی وجود دارد، توضیح داد: یک پیک مصرف در زمستان و به دلیل مصرف سوخت برای گرمایش و پیک دیگر در تابستان و برای مصرف سوخت برای رانندگی است.
وی ادامه داد: احتمالا با نزدیک شدن به فصل تابستان مصرف سوخت بالا رفته و تقاضا برای فرآورده‌های نفتی افزایش پیدا می‌کند، زیرا کشورها یک تا دو ماه قبل از تابستان اقدام به خرید فرآورده‌های نفتی و پرشدن انبارها می‌کنند.
این کارشناس حوزه انرژی در مورد توانایی ایران در حوزه تولید نفت نیز، اظهار کرد: به ایران اجازه داده شد که تولید خود را ۹۰ هزار بشکه افزایش بدهد که به نظر من ایران به راحتی می‌تواند به این سقف از تولید دست پیدا کند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.