پتانسیل سنجی احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه بادی

0

وزارت نیرو در سند راهبردی انرژیهای نو کشور، پتانسیل سنجی احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه بادی را انجام داده است.
به گزارشConsBank به نقل از مهر، سازمان انرژیهای نو کشور با تدوین سند راهبردی انرژیهای نو کشور، پتانسیل سنجی احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه بادی را انجام داده است. در این راستا بومی کردن ساخت مبدلهای این نیروگاهها از جمله ساخت انواع توربین های بادی با ظرفیتهای مختلف، در دستور کار قرار دارد.
 بر همین اساس، سازمان انرژیهای نو کشور که به تازگی این سند را به تصویب رسانده و به معاونت فناوری ریاست جمهوری ارایه کرده است، در دومین نمایشگاه بین المللی صرفه جویی انرژی که در تیرماه برگزار می شود، به معرفی توانمندی مهندسان داخلی در ساخت و اجرای تجهیزات مورد استفاده در انرژیهای تجدید پذیر و پتانسیل های موجود در ایران، می پردازد.
 براساس سیاستهای وزارت نیرو، سازمان انرژیهای نو ایران باید هرچه سریعتر راههای رسیدن به تولید نزدیک به ۵ هزار مگاواتی برق از انرژیهای تجدیدپذیر را بپیماید، بر این اساس به دنبال معرفی ظرفیت استفاده از اینگونه انرژیها است.
 در این راستا، ترغیب حضور بخش خصوصی و صنایع برای سرمایه گذاری در امر انرژیهای تجدیدپذیر از دیگر اهداف این سازمان محسوب می شود، ضمن اینکه رئیس جمهور نیز در دیدار اخیر خود با مدیران ارشد صنعت برق کشور، با تاکید بر ضرورت استفاده از انرژیهای نو در کشور، خواستار توجه هرچه بیشتر به این زمینه تولید انرژی شده بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.