پذیرش و درج اوراق گواهی حق‌تقدم تسهیلات مسکن در فرابورس

0

شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار در جلسه روز دوشنبه خود با پذیرش و درج اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در بازار فرابورس ایران به عنوان ابزار جدید این بازار موافقت کرد.
به گزارش consbank به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، دبیر و سخنگوی شورای‌عالی بورس با بیان مطلب فوق افزود : با عنایت به اینکه اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به‌عنوان یک ابزار مالی درحال‌ حاضر در بازارهای غیررسمی مورد مبادله قرار می‌گیرد، شورا به ‌منظور کشف قیمت بهتر و توسعه بازار شفاف و منصفانه مقرر کرد اوراق مذکور در بازار فرابورس ایران مورد دادوستد قرار گیرد.
"علی صالح‌آبادی" گفت : دارنده این اوراق علاوه بر امکان استفاده از تسهیلات مسکن از امکان فروش اوراق مذکور نیز برخوردار است.
وی اظهار داشت : در سنوات اخیر معامله اوراق گواهی حق‌تقدم تسهیلات مسکن در بازارهای غیررسمی صورت می‌گرفت که گسترش این بازار غیررسمی، ضرورت ساماندهی معاملات و نقل و انتقالات اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را بیش از پیش ایجاب می‌کرد.
صالح‌آبادی ادامه داد : در همین راستا، شورا به‌عنوان متولی نظارت بر بازار سرمایه در کشور موضوع ایجاد بازار شفاف و کارآمد برای اوراق فوق‌الذکر را در دستور کار قرار داده و انجام معاملات آن اوراق را در فرابورس ایران تصویب کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.