پرداخت تسهیلات به املاک فاقد سند

0

معاون برنامه‌ریزی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه شرایط برای مشارکت مردم در بهسازی بافت‌های فرسوده مهیا شده است، گفت: با فراهم شدن شرایط جدید مردم قادر خواهند بود با توجه به توانایی‌هایشان در نوسازی بافت‌های فرسوده شهری مشارکت داشته باشند.
به گزارش ایسنا، محمد آیینی در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: براساس بند ۴۸ ماده واحد قانون بودجه کشور املاک واقع در شهرهایی که فاقد سند مالکیت است، مشکل عدم پرداخت تسهیلاتشان رفع شده و تسهیلات بانکی با تعیین وثیقه یا تضمین معتبر مورد قبول سیستم، قابل پرداخت است.
وی با اشاره به اینکه این شرایط براساس سیاست‌های کلان وزارت مسکن و شهرسازی فراهم شده است، تصریح کرد: با این روش ارزان‌سازی مسکن در بافت‌های فرسوده امکان‌پذیر خواهد بود و روند نوسازی این بافت را با مشارکت مردم تسهیل و تسریع می‌کند.
آئینی با بیان اینکه این تمهیدات در قانون ساماندهی و حمایت از سازندگان مسکن ارزان قیمت لحاظ شده است، خاطرنشان کرد: حمایت‌های قانونی از طریق اعطای وام ۱۵۰ میلیون ریالی ارزان قیمت بدون نیاز به سپرده‌گذاری و با دوره بازپرداخت بلند مدت اجرایی می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در ادامه با بیان اینکه این تسهیلات در سه قسط به متقاضی پرداخت می‌شود، تصریح کرد: در شرایط جدید با تخریب ملک و پی‌کنی ساختمان جدید قسط اول به میزان ۳۰ درصد کل مبلغ تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی با یادآوری اینکه قبل از تخریب ملک، باید مجوزهای لازم اخذ شده و مراحل دریافت تسهیلات نیز طی شود، گفت: قسط دوم به میزان ۴۰ درصد کل مبلغ تسهیلات بعد از ساخته شدن سقف و قسط سوم یعنی سی درصد باقی مانده نیز بعد از اتمام سفت کاری پرداخت می‌شود.
این مقام مسوول با اشاره به اینکه تسهیلات جدید دارای شرایط تسهیلات پرداختی به مسکن مهر است، اضافه کرد: برای دریافت این تسهیلات ملک فرسوده باید در محدوده بافت فرسوده شهری قرار داشته باشد و دریافت تسهیلات توسط نماینده دولت در استان یعنی شرکت عمران و مسکن سازان استان و یا شهر داران شهرها یا شهرداران مناطق در کلان شهرها، تایید و صاحب ملک و متقاضی به بانک عامل که بانک مسکن است معرفی شود.
وی با تصریح اینکه بانک ظرف حداکثر یک ماه باید درخواست ارجاع شده را بررسی و قرارداد منعقد کند، گفت: بهره این وام ۱۲ درصد است و اگر درخواست دارای مشکلی بود، بانک باید ظرف مدت یکماه تعیین شده مورد را به صادرکننده معرفی، اعلام کند تا پیگیری شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.