پرداخت تسهیلات جدید ساخت و ساز از ابتدای سال ۸۹

0

با ارائه تسهیلات در شهرها و روستاها و تقسیط پلکانی مردم را برای خانه دار شدن ترغیب می کنیم.
به گزارش consbank به نقل از واحد مرکزی خبر، علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی مسکن مهر شهر جدید سهند در آذربایجان شرقی گفت: وزارت مسکن با ارائه تسهیلات و واگذاری زمین رایگان قیمت زمین و ملک را درکشور ثابت نگه داشته است و اجاره و رهن هم از این موضوع تبعیت می کند.
وی افزود: با ارائه تسهیلات در شهرها و روستاها و تقسیط پلکانی مردم را برای خانه دار شدن ترغیب می کنیم.
وزیر مسکن همچنین در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت، برخی شایعات را مبنی بر اینکه تسهیلات جدید فقط برای پرونده های سال ۸۹ خواهد بود ، رد کرد.
نیکزاد با بیان اینکه تسهیلات جدید ساخت و ساز مسکن از ابتدای سال ۱۳۸۹ اجرائی می شود گفت : علاوه بر متقاضیان جدید ، همه کسانی که از قبل تسهیلات ساخت و ساز دریافت کرده اند و در حال ساخت هستند نیز مشمول این تسهیلات خواهند بود.
وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص نحوه پرداخت تسهیلات هم گفت : در شهرها پس از پی ریزی – ۲۵ درصد ، پس از اسکلت و سقف ساختمان – ۳۰ درصد ، سفت کاری و تیغه چینی -۳۰ درصد و بعد از نصب درب و پنجره ، کاشی کاری ، سرامیک و سایر کارهای داخلی ۱۵ درصد بقیه پرداخت خواهد شد. نیکزاد تصریح کرد : با اختصاص این تسهیلات ؛ دولت عملا ۸۰ درصد اعتبار ساخت یک واحد آپارتمانی را به متقاضیان پرداخت می کند که رونق جدی در تکمیل طرح های نیمه تمام و ساخت مسکن جدید خواهد بود.
وی در خصوص الزامی بودن رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در پرداخت تسهیلات مسکن مهر گفت : رعایت این مبحث که صرفه جویی ۳۰ درصد انرژی در پی دارد و با توجه به موضوع هدفمند کردن یارانه ها که با محور صرفه جویی در انرژی است ؛ استفاده از شیشه و پنجره دو جداره در مسکن مهر الزامی است و باید رعایت شود.
وزیر مسکن گفت : البته هزینه مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در قیمت تمام شده یک واحد آپارتمان خیلی ناچیز است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.