پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی به طرحهای ساخت مسکن با فناوری های نوین

0

وزیر مسکن از پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیونی به طرحهای ساخت مسکن با فناوریهای نوین تومانی خبر داد.
به گزارش مهر ، علی نیکزاد در جمع خبرنگاران در ساوه افزود: تا پیش از این به سازندگان مسکن در قالب طرح مسکن مهر تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی تعلق می گرفت ولی در صورتی که سازندگان مسکن از فناوریهای نوین برای تولید مسکن استفاده کنند به آنان تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی پراخت خواهد شد.
وی اضافه کرد: در شهر جدید هشتگرد ساخت و تولید واحدهای مسکونی با فناوریهای نوین در حال اجراست و بر اساس کار کارشناسی صورت گرفته به زودی اولین واحدهای مسکونی ساخته شده با این نوع فناوری در این شهر ساخته خواهد شد.
به گفته وی با اجرای این طرح ساخت واحدهای مسکونی دو طبقه در مدت زمان حداکثر ۴۵ روز به انجام خواهد رسید که در صورت محقق شدن آن تحول بزرگی در عرصه ساخت مسکن در کشور اتفاق خواهد افتاد.
وزیر مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه تنها ۶ هزار انبوه ساز از سوی وزارت مسکن و شهرسازی شناسایی شده است افزود: در صورتی که هر یک از انبوه سازان در کشور بتوانند یکصد واحد مسکونی در کشور به صورت سالانه احداث کنند در هر سال ۶ هزار واحد مسکونی در سطح کشور احداث خواهد شد که این میزان ساخت بسیاری از نیازهای ساخت مسکن کشور را تامین خواهد کرد.
به گفته وی با دعوت از انبوه سازان فعال عرصه ساخت و ساخت مسکن در کشور قراردادهایی برای ساخت پروژه های ۲۰، ۴۰ و ۶۰ هزار واحدی تولید مسکن در شهرهای جدید و مناطق مختلف در کشور به امضا رسیده است که آمادگی داریم با ارائه تسهیلات مورد نیاز به این بخش و انبوه سازان آنان را در ساخت بیشتر مسکن در قالب طرحهای انبوه سازی حمایت کنیم.
نیکزاد با اشاره به اینکه بخشی از انبوه سازان با مشکل در فروش واحدهای مسکونی احداث شده و یا نیمه تمام ماندن طرحهای خود روبرو هستند از برنامه ریزی وزارت مسکن و شهرسازی برای حمایت از این انبوه سازان خبر داد و گفت: در صورتی که انبوه سازی واحدهای مسکونی احداث کرده باشد ولی واحد مسکونی وی به فروش نرسیده باشد وزارت مسکن و شهرسازی به قیمت کارشناسی شده آمادگی دارد واحدهای مسکونی آنان را در قالب مسکن مهر و با اعطای تسهیلات از قالب خط اعتباری و آورده متقاضی به متقاضیان خرید مسکن واگذار کند.
نیکزاد اضافه کرد: در صورتی که واحدهای احداثی انبوه سازان به صورت نیمه کاره باقی باشد آمادگی داریم با معرفی متقاضیان مسکن مهر به انبوه سازان با انتخاب خود انبوه ساز و با اعطای تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی علاوه به کمک در فروش واحدهای نیمه کاره نسبت به خانه دار کردن متقاضیان مسکن اقدام کنیم.
وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته اعطای وام خرید مسکن تنها به دو قشر در کشور به انجام خواهد رسید بیان داشت جامعه نخبگان و جامعه هنرمندان بر اساس بررسیهای صورت گرفته مشمول دریافت وام برای خرید مسکن هستند و به غیر این دو قشر به هیچ گروه و یا فردی وام برای مسکن داده نخواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.