پرداخت سود اوراق مشارکت بافت فرسوده از جیب شهرداری

0

با موافقت اعضای شورای شهر تهران ۹۷۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه سال آینده سازمان نوسازی شهرداری تهران اختصاص یافت تا ۳۸۰ میلیارد تومان از این بودجه به پرداخت سود حاصل از فروش اوراق مشارکت و فروش متری زمین اختصاص پیدا کند.این مصوبه شورا دیروز قبل از رای‌گیری مخالفانی داشت.
به گزارش consbank ، سخنگوی شورای شهر تهران در این‌باره گفت: سازمان نوسازی شهرداری تهران باید قبل از فروش اوراق فکر پرداخت سود رامی‌کرد تا اگر این پروسه سوددهی داشت، آنها را می‌فروخت.
خسرو دانشجو ادامه داد: وقتی می‌پرسیم آیا با این عملیات سازمان توان روی پا ایستادن را دارد، می‌گویند بله، اما الان همان نگرانی‌ها اینجا مشهود است و مطمئنم که این پروژه قابلیت پرداخت سود ۱۸ درصدی را ندارد و همچون بافت‌های فرسوده چنان انتفاعی ندارد که سود هم بدهد، این در حالی است که این سازمان به مردم تخفیف هم می‌دهد.
وی یادآور شد: اگر اشاره‌ای به این موضوعات می‌کردیم مورد اعتراض قرار می‌گرفت که این حرف‌ها را نگویید، مردم اوراق نمی‌خرند. اما الان می‌گویند نمی‌توانیم سود را پرداخت کنیم.
چمران، رییس شورای شهر تهران در این باره در صحن شورا گفت: نمی‌گویند نمی‌توانیم. دانشجو نیز خطاب به چمران پاسخ داد: دارند همین را می‌گویند پس این حرف را چگونه بگویند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.