پرداخت عوارض ۶۰ هزار میلیاردی به شهرداری ها

0

به گزارش Consbank، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: برای تدوین این لایحه چند هزار ساعت کار در قالب ۱۰۰ جلسه کمیسیون اقتصادی دولت انجام و دغدغه تولیدکنندگان در این لایحه رفع شده است.
وی با بیان اینکه اضافه کردن یک بند به قانون ارزش افزوده در مجلس قانون کلی را در این زمینه از بین برده است، گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده مبتنی بر شفافیت است و همه اطلاعات را در این زمینه جمع آوری می کند.
تقوی نژاد عنوان کرد: تاکنون ۱۷۰ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده دریافت و ۶۰ هزار میلیارد تومان به عنوان عوارض در اختیار شهرداری ها قرار داده شده است.
وی گفت: امسال درآمد شهرداری ها از قانون مالیات بر ارزش افزوده ۱۴ هزار میلیارد تومان است که با بند اضافه شده به قانون مالیات بر ارزش افزوده این درآمد از بین می رود.
تقوی نژاد بیان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده در ۱۵۰ کشور اجرا می شود و ۵۰ درصد از درآمدهای کشورمان از محل مالیات بر ارزش افزوده است.
وی در پایان تصریح کرد: اگر در حلقه مالیاتی که همه اجزای تولید تا مصرف را شامل می شود، مالیات گرفته شود اعتبار مالیاتی به تولیدکنندگان باز می گردد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.