پرداخت ودیعه مسکن به خانواده های نیازمند

0

دبیر ستاد تامین مسکن سازمان بهزیستی گفت: با اختصاص ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن، یک تا سه میلیون تومان به خانواده های نیازمند تحت پوشش بهزیستی پرداخت می شود.
علی ربوبی در گفت وگو با مهر با بیان این مطلب گفت: با ابلاغ بانک مرکزی و از محل اعتبارات تسهیلات قرض الحسنه بانک ملی ایران ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران کم درآمد اختصاص خواهد یافت.
این مقام مسئول در سازمان بهزیستی تاکید کرد: این تسهیلات از ابتدای دی ماه سال جاری به افراد واجد شرایط پرداخت خواهد شد.
قرار است این تسهیلات به آن دسته از مددجویان تحت پوشش سازمان تعلق بگیرد که فاقد مسکن ملکی بوده و علاوه بر اینکه در شهرهای بزرگ با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر زندگی می کنند، سابقه ۱۰ سال سکونت در این شهرها را نیز دارند. بهره تسهیلات مذکور نیز چهار درصد و مدت بازپرداخت آن پنج ساله است.
این مقام ارشد در سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی در گذشته از محل مستمری مددجویان ضمانت این تسهیلات را تامین می کرد اظهار داشت: در گذشته این تسهیلات از طریق بانک مسکن پرداخت می شد و این بانک شرایط را پذیرفته بود اما به دلیل اینکه اغلب مددجویان اقساط خود را پرداخت نمی کنند بانک ملی ضمانت سازمانی را نپذیرفته است و مددجویان باید خودشان ضامن معرفی کنند.
ربوبی گفت: البته سازمان بهزیستی تلاش می کند تا تعداد ضامنها را به یک ضامن کاهش دهد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.