پرداخت یارانه نقدی فقط به ۴۷ میلیون ایرانی

0

رئیس مرکز آمار ایران با اعلام جزئیات کامل برنامه زمانبندی مراجعه خانوارهای مشمول قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، گفت: ‌یارانه‌ها فقط به خوشه اول ( ۳۰ میلیون نفر ) و دوم ( ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ) پرداخت می‌شود.
محمد مدد در مصاحبه با بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با اشاره برنامه زمانبندی مراجعه خانوارها به سایت این مرکز به نشانی www.amar.org.ir برای تایید اطلاعات اقتصادی، از مردم خواست زودتر از زمانبندی تعیین شده به این سایت مراجعه نکنند.
رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه افرادی که در خوشه یک هستند ، بالاترین دریافت را خواهند داشت ، افزود : مردم می توانند از طریق پیام کوتاه به شماره ۳۰۰۰۰۰ و با ارسال شماره ملی ، از قرار گرفتن خانوار خود در خوشه مربوطه آگاه شوند.
مدد تصریح کرد : حدود ۳۰ میلیون نفر که در خوشه یک هستند می توانند حسابهای بانکی را باز کنند و اگر اعتراضی نداشته باشند برای مراجعه به سایت نیازی نیست و اگر اعتراض داشته باشند در اردیبهشت ماه مراجعه کنند.
رئیس مرکز آمار ایران اضافه کرد : از سوم بهمن که سایت باز می شود هر فرد با کد رهگیری و شماره ملی اطلاعات خود را می بیند و اگر اطلاعات را تایید کند سیستم اطلاعات صحیح را جایگزین می کند و اگر اعتراض کند اعتراض وی در اردیبهشت ۸۹ در پایگاه هایی که اعلام می شود، بررسی خواهد شد.
رئیس مرکز آمار ایران خطاب به کسانی که کد رهگیری را گم کرده اند ، گفت : اکنون نمی توانیم کد رهگیری بدهیم و باید در اردیبهشت سال آینده هویت آنان تایید شود تا دوباره به آنان کد رهگیری داده شود.
مدد افزود : کد رهگیری نوعی پسورد است و مردم باید مراقب کد رهگیری باشند تا اطلاعات آنان حفظ شود.
رئیس مرکز آمار ایران خاطرنشان کرد : از اردیبهشت۸۹ حدود یک ماه کار اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار انجام می شود.
رئیس مرکز آمار ایران در این حال گفت : نتیجه بررسی اطلاعات مردم با پایگاه ثبت احوال درباره هویت افراد نشان می دهد که اطلاعات هویتی ۹۹ و شش دهم درصد مردم صحیح ثبت شده است.
مدد همچنین با بیان اینکه نتیجه راستی آزمایی اطلاعات خانوار نشان می دهد که ۸۵ درصد اطلاعات درباره تحصیلات ،۸۰ درصد اطلاعات درباره مالکیت خودرو ، ۹۰ درصد اطلاعات درباره وامهای بانکی ، ۹۰ درصد اطلاعات درباره اجاره نشینی و ۷۰ درصد اطلاعات درباره بیکاری صحت داشته است.
رئیس مرکز آمار ایران با اعلام اینکه ۶۱ میلیون و ۱۰۷ هزار و۷۹۶ نفر در طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار شرکت کرده اند ، گفت : ۴۱ میلیون نفر از این تعداد ، شهری و ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر روستایی هستند.
وی گفت : در روستاها ۱۰۰ درصد شرکت کرده اند و حدود ۱۰ میلیون نفر باقی مانده در صورت تمایل می توانند در این طرح شرکت کنند.
مدد افزود : بر اساس اطلاعات ، این ۱۰ میلیون نفر شامل کسانی هستند که یا در ایران نبودند و یا نتوانستند در زمانبندی موردنظر نام نویسی کنند.
رئیس مرکز آمار ایران در این حال خاطرنشان کرد : بیشتر این افراد از وضع مالی خوبی برخوردار بودند و تمایلی به شرکت در این طرح نداشتند و احتمال دارد در مرحله دوم نیز شرکت نکنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.