پرداخت ۲۰ میلیون تومان وام به تعاونی‌های مسکن صنعتی‌ساز

0

در حال حاضر ساخت و ساز به شیوه صنعتی‌سازی و سنتی‌سازی متفاوت است و طبق اعلام نظر وزارت مسکن و شهرسازی تعاونی‌هایی که برای شیوه صنعتی سازی قرارداد منعقد کنند، می‌توانند تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام بگیرند.
محمود حیدری ـ مدیرکل تعاون استان تهران ـ با بیان اینکه از زمان شروع پروژه مسکن مهر هزینه ساخت و ساز پایین آمده است به ایسنا گفت: طبق نظر وزیر مسکن و شهرسازی آن دسته تعاونی‌هایی که به شیوه صنعتی سازی روی بیاورند و قراردادهایی در این راستا منعقد کنند می‌توانند تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام بگیرند.
وی حداکثر هزینه ساخت به شیوه سنتی را متری ۲۵۰ هزار تومان و به شیوه صنعتی را ۳۵۰ هزار تومان اعلام و اظهار کرد: در روش سنتی سازی که هزینه‌ها پایین است آن چیزی که معمول و استاندارد ساخت است بین ۲۴۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان متری و در روش صنعتی سازی نیز بین ۳۰۰ هزار تومان تا ۳۵۰ هزار تومان است و بالاتر از این ارقام توجیه ندارد.
حیدری تصریح کرد: طبیعی است که هر ساخت و ساز هزینه خواست خود را می‌طلبد ممکن است فردی بخواهد واحد مسکونی خود را با مصالح و نمای خاصی بسازد که طبعا هزینه بیشتری نیاز دارد. با این حال بسیاری از پیمانکاران آمادگی خود را برای ساخت و ساز با متری ۲۴۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان اعلام کرده‌اند.
او در بخش دیگری از سخنان خود به مقایسه مزیت واگذاری زمین به گروه‌های چند نفره با تعاونی‌های مسکن اشاره کرد و گفت: تفاوت واگذاری زمین به تعاونی‌های مسکن مهر با واگذاری زمین به گروه‌های سه تا پنج نفره در این است که تعاونی‌های مسکن به دلیل بالا بودن جمعیت و تعداد اعضای خود سازمان یافته‌تر عمل می‌کنند و معمولا دغدغه‌های گروهای کوچک را در بحث پیگیری پرونده‌ها ندارند.
حیدری ادامه داد: اخیرا در جلسه‌ای که در شورای عالی مسکن برگزار شد انجمن انبوه‌سازان سنتی و صنعتی، سازمان نظام مهندسی و انجمن کاردانان فنی استان را دعوت کردیم و همه آنها بلا استثنا تاکید بر سرعت و کیفیت کار تعاونی داشتند. چرا که تشکل تعاونی از نگاه آنها سازمان یافته‌تر است و معتقدند که افرادی که در راس کار قرار می‌گیرند بهتر مجامع را مدیریت می‌کنند.
مدیرکل تعاون استان تهران در پایان موضوع نظارت بر تعاونی‌ها را از جمله موضوعاتی به شمار آورد که سال‌های گذشته مقفول مانده است و گفت: فلسفه وجودی وزارت تعاون و اداره کل تعاون نظارت بر حسن اجرای قوانین در تعاونی‌هاست تمام تلاش وزارت تعاون و ادارات کل تعاون این است که نظارت بر تعاونی‌ها به ویژه تعاونی‌های مسکن مهر به نحو شایسته اعمال شود و حقوق اعضای این تعاونی‌ها مورد اجحاف و سوء استفاده قرار نگیرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.