پروژه‌های عمرانی نیمه تعطیل شد

0

بودجه ۸۹ در بین بودجه‌های برنامه چهارم توسعه بیشترین منابع عمرانی پیش‌بینی شده را دارد، درحالی که کمترین میزان در سال جاری به پروژه‌های عمرانی اختصاص یافته است.
به گزارش ایلنا، درحالی که قرار بود با اصلاحیه بودجه منابع ۸۵۰۰ میلیارد تومانی از ردیف‌های اعتبارات جاری دستگاه‌ها ۴/۳ درصد و از اعتبارات عمرانی ۹/۲۲ درصد کاسته شود تا کسری بودجه دولت تامین شود، عملا به افزایش بودجه جاری انجامید. مطابق اعلام معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، اعتبار وزارتخانه‌های دفاع و دادگستری، کمیته امداد، مجلس، بسیج و ارتش۲۰میلیونی افزایش یافت و در مقابل بودجه وزارتخانه‌های رفاه، آموزش و پرورش، سازمان تامین اجتماعی و بنیاد شهید کم شد. نتیجه این کاهش اعتبار موجب شده تا پروژه های عمرانی دولت در سال جاری بدون اعتبار مانده و بسیاری از پروژه‌ها به حالت نیمه تعطیل درآید.
گزارش‌های رسیده حاکی است که بسیاری از طرح‌های عمرانی در مناطق سردسیر به دلیل کمبود منابع و ‎آغاز فصل سرما تعطیل شده‌اند و پروژه‌های عمرانی سایر مناطق نیز به حالت نیمه تعطیل درآمده‌اند.
خواب سرمایه و گران شدن هزینه تمام شده تکمیل پروژه‌های عمرانی موجب شده تا زمان بندی اتمام پروژه‌های منطبق بر بودجه افزایش یابد. با وجود بیش از ۳۵ سفراستانی دولت هنوز رقم دقیقی از پروژه‌های عمرانی که در جریان این سفرها به تصویب رسیده مشخص نیست اما پیش از این سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق از ۹ هزار پروژه نیمه تمام خبرداده بود که این رقم بنا به گفته کارشناسان در دولت اول محمود احمدی نژاد دو برابر شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.