پروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپور در سال ۲۰۱۹ افتتاح خواهد شد

0
پروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپور

نمای بیرونی پروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپورپروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپور سال ۲۰۱۴ بعنوان بهترین فرودگاه جهان معرفی شد؛ مسئولان قصد دارند با توسعه این فرودگاه، ظرفیت جابجایی مسافر را از ۱۷٫۷ میلیون به ۲۴ میلیون مسافر افزایش دهند.

مجموعه جواهر پروژه ای است که در فرودگاه چانگی سنگاپور در حال ساخت می باشد، ۷۵% از فرآیند ساخت را طی کرده و طبق برنامه تعیین شده، سال ۲۰۱۹ افتتاح خواهد شد.

پروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپور متشکل از بیش از ۱۸۰۰۰هزار قطعه شیشه ای می باشد که هر یک به شکل خاصی ساخته و تراشیده شده اند. هر قطعه شیشه ای وزنی بین ۲۵۰ کیلوگرم تا ۳۰۰ کیلوگرم دارد.

قطعات شیشه ای و استیل پروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپور

این مجموعه همچنین شامل ۱۸۰۰۰ قطعه میله فولادی و ۶۰۰۰ گره فولادی می باشد.

با توجه به پیچیدگی این پروژه و همچنین با توجه به تنوع قطعات شیشه ای و متفاوت بودن ابعاد آنها با هم، این پروژه حدود ۵ سال است که در حال ساخت می باشد.

فرآیند نصب مستلزم هماهنگی دقیقی می باشد تا هر یک از پنل ها در جایی که تعیین شده است، قرار بگیرد.

نصب پنل ها در پروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپور

با توجه به اینکه پنل های شیشه ای جهت ساخت نمای سقف بایستی از سطح زمین به سقف مجموعه منتقل شوند، انجام این مرحله از پروژه نیازمند به اجرای دقیق و زمان بری می باشد.

این مجموعه بیش از ۶۰۰۰ تن وزن خواهد شد و سالن ورودی ترمینال ۱ را به ترمینال ۲ و ۳ از طریق پل های عابر پیاده متصل خواهد کرد.

مجموعه گیاهی پروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپور

این پروژه شامل یک آبشار ۴۰ متری و یک مجموعه پنج طبقه گیاهی می باشد.

آبشار ۴۰ متری از دریچه ای که در بالای گنبد شیشه ای قرار دارد تا مرکز دهلیز آب کشیده می شود و بلندترین آبشار داخلی جهان خواهد بود. این آبشار در شب، مانند یک صفحه نمایش عمل کرده و تبدیل به پرده ای می شود که نور و صدا را نمایش می دهد.

به طور کلی، این مجموعه ۱۰ طبقه را شامل می شود که مساحتی حدود ۱۳۴هزار مترمربع خواهد داشت.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.