پروژه حمل‌ونقل ریلی میان هند و ایران کلید خورد

0
به گزارش Consbank، به نقل از اکونومیک تایمز هند، این سرویس از توسعه تجاری و اقتصادی منطقه آسیا اقیانوسیه پشتیبانی خواهد کرد و از مسیر داکا تا استانبول، بنگلادش، بوتان، هند، نپال، پاکستان، افغانستان، ایران و ترکیه را تحت پوشش قرار خواهد داد.
با وجود اینکه بوتان و افغانستان در حال حاضر اتصال ریلی ندارند، بوتان می تواند از طریق جاده از کلکته به این سرویس متصل شود و کانتینرهای افغانستان می‌توانند با متصل شدن مسیرهای جاده‌ای با شبکه راه آهن در کلکته، بارگیری شوند.
این پروژه بین المللی بلندپروازانه که با نام ITI-DKD شناخته می شود، حدود شش هزار کیلومتر را تحت پوشش قرار می دهد و هدف آن کاهش قابل توجه هزینه های بالای تعرفه ای و غیرتعرفه ای برای تجارت میان این کشورهاست.
شرکت راه آهن هند با دنبال کردن این پروژه قصد دارد یک نشست میان مدیران شرکتهای راه آهن آسیای جنوبی در اواسط مارس برگزار کند.
یک مقام وزارت راه آهن هند در این باره گفت: کنفرانسها و مطالعات امکان سنجی مختلفی از سوی کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (ESCAP) درباره شبکه ریلی که بنگلادش، بوتان، هند، نپال، پاکستان، افغانستان و ترکیه را به یکدیگر متصل می کند، انجام شده است.
این کمیسیون مسیر مذکور را به عنوان یک مسیر ریلی امکان پذیر شناسایی کرده است.
مسیر ITI-DKD از مزیت استراتژیک متصل کردن پایتختهای این کشورها برخوردار است.
یک قطار باری آزمایشی میان بنگلادش و هند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ برنامه ریزی شده و مورد موافقت مقامات ریلی دو کشور قرار گرفته است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.