ساخت مزرعه کوچک در چین به نام Sky Farm

0

 

چین کشوری است که تا صد سال پیش، ۹۷ درصد جمعیت آن را کشاورزان تشکیل می دادند و به مدت ۴۰۰۰ سال توسط کشاورزان اداره شده است.

در اواخر سال ۲۰۱۵، طرح تعدادی پروژه کوچک کشاورزی مطرح شد و سعی کردند تا امکان کشاورزی در شهرها را با یک مدل تجربی فراهم کنند. این پروژه به نام Sky Farm در روستایی در نانتو قرار دارد. Sky Farm یکی از پروژه هایی است که تولید در فضای عمومی را در یک محوطه شهری به دنبال خواهد داشت.

Sky Farm

Sky Farm فضای کمی را اشغال کرده  و مناسب برای محوطه هایی می باشد که مساحت کمی دارند و می تواند فضای مسکونی کم ارزش را تبدیل به فضای تولید موثر بکند و به لحاظ اقتصادی نیز سودمند می باشد.

Sky Farm

Sky Farm با یک هزینه منطقی و پایین، فضای تولیدی بالایی را فراهم می کند و سادگی سیستم آن تا حدی است که افراد عادی نیز می توانند آن را بسازند. این مزرعه، پایه ای از جنس پی وی سی دارد که از چهار طرف آن تورهایی را نصب می کنند تا انگورها بتوانند بالا رفته و رشد کنند، سوراخ های این تورها نسبتاً بزرگ بوده تا فضای کافی برای گیاهان و میوه ها وجود داشته باشد. همچنین یک تور جهت محافظت میوه ها از پرنده ها بالای این مزرعه قرار گرفته که موجب جمع شدن آب باران نیز می شود.

Sky Farm

Sky Farm

سیستم Sky Farm به گونه ای است که فرصت پرورش آبزیان را نیز فراهم کرده است. بدون هیچ منبع آبی، ۹ جعبه سیاه وجود دارد که آب باران در آنها جمع شده و امکان پرورش صدها ماهی فراهم شده است. از طریق یک پمپ کم فشار، آبی که به واسطه مدفوع ماهی ها مغذی شده از طریق این جعبه های سیاه بازیافت شده و برای آبیاری این گیاهان استفاده می شود. طبق ارزیابی انجام شده، Sky Farm قابلیت جمع آوری ۳۰۰ تن آب باران، پرورش بیش از ۲۰۰ ماهی و تولید بیش از ۴۰۰ کیلوگرم سبزیجات و میوه جات را دارا می باشد.

Sky Farm

Sky Farm

Sky Farm با داربستی که سایز آن قابل تغییر می باشد، روی پشت بام ها، خیابان ها یا هر فضایی که بزرگتر از ۱٫۵ مترمربع باشد، می تواند ساخته شود.

Sky Farm

ساختار این مزرعه به گونه ایست که بخش پایینی آن با اشغال حداقل فضای ممکن، فضای بیشتری را در اختیار عموم قرار می دهد و بخش بالایی فضای بیشتری برای تکثیر و رشد گیاهان اشغال میکند.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.