افزایش استفاده از پرینت سه بعدی در صنعت ساختمان سازی

0
پرینت سه بعدی در ساخت و ساز

شهر دوبی که از جمله شهرهای پیشرو در استفاده از پرینت سه بعدی در ساخت و ساز می باشد، اولین ساختمان اداری پرینت سه بعدی را در سال ۲۰۱۶ تأسیس کرد.

اداره جاده ها و حمل و نقل شهر (RTA)  مواردی مانند ایستگاه حمل و نقل دریایی و ایستگاه های اتوبوس را به عنوان بخشی از برنامه های هوشمند شهر دوبی معرفی کرده است. در سپتامبر سال گذشته، RTA قراردادی را مبنی بر توسعه استفاده از تکنولوژی پرینت سه یعدی در ساخت و ساز با زیمنس امضا کرده و همچنین مسئولیت ساخت مواردی مانند ماشین های فروش بلیط و گیت های ورودی را در ساخت متروی دوبی پذیرفته است.

پرینت سه بعدی در ساخت و ساز در اداره راه و جاده ها در دوبی

حاکم شهر دوبی و نخست وزیر امارات متحده عربی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، استفاده از استراتژی پرینت سه بعدی در ساخت و ساز را در دوبی راه اندازی کرده است، با این هدف که تا سال ۲۰۲۵ شاهد ساختمانهایی باشیم که بر پایه تکنولوژی جدید بنا شده و ۲۵ درصد از مصالح آنها حاصل پرینت سه بعدی باشد. همچنین ساخت اولین آسمانخراش سه بعدی جهان در شهر دوبی در سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.

اولین پل فلزی سه بعدی جهان قرار است در آمستردام ساخته شود که طراحی اولیه آن با نرم افزار تری دی مکس انجام می شود.

ساخت اولین پل فلزی با پرینت سه بعدی در ساخت و ساز

شرکت آیکون از آستین که یکی از اولین شرکت هایی می باشد که چاپ سه بعدی را مورد استفاده قرار داده، اعلام کرده است با بکارگیری تکنولوژی پرینت سه بعدی در ساخت و ساز، زمان ساخت کاهش یافته و هزینه های ساخت افزایش می یابد. این شرکت قصد دارد خانه هایی با مساحت ۵۰ تا ۷۰ مترمربع را کمتر از ۲۴ ساعت بسازد که هزینه هر یک تقریباً ۴ هزار دلار آمریکا می باشد.

ساخت خانه با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در ساخت و سازجیسون بالارد، یکی از بنیانگذاران آیکون می گوید:”ما پرینت سه بعدی را با خانه شروع کردیم، چرا که آسمانخراش ها و رستوران ها بحران امروز جهان نیستند، بلکه بحران اصلی، مشکل مسکن در کل دنیا می باشد.”

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.