پس‌انداز ۲۶۰۰ میلیارد تومانی خانه اولی‌ها در بانک مسکن

0
به گزارش Consbank، حامد مظاهریان، صبح امروز در سومین کنفرانس بناهای بلند اظهار کرد: در حال حاضر بالاترین میزان کمک به خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان را در کشور داریم و آمارها نشان می‌دهد که استقبال در این حوزه به حدی بوده که ۱۶۰ هزار نفر در این حساب‌ها پس‌انداز کرده‌اند و حدود ۲ هزار و ۶۰۰میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری شده است.
وی افزود: دو برابر رقم سپرده‌گذاری شده در بانک مسکن در سال ۹۶ به بازار مسکن تزریق می‌شود و همه این‌ها نشان‌دهنده سیگنال‌های خوبی برای سازندگان است تا برای سال آینده به بازار مسکن ورود کنند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که شاخص‌های پیش‌نگر در ۹ ماهه اول امسال امیدبخش بوده است گفت: در حال حاضر شاهد حدود ۹ درصدی افزایش مبایعه‌نامه‌ها هستیم و حدود ۵ تا ۸ درصد افزایش قیمت در بازار مسکن رخ داده که زیر قیمت تورم گزارش می‌شود.
به گفته‌ی مظاهریان، در ۶ ماه نخست سال جاری افزایش ۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی را داشتیم که این شاخص‌های پیش‌نگر نشان می‌دهد که سیاست دولت تقویت عرضه و تقاضاست که این سیاست به شروع رونق در بازار کمک فراوانی کرده است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد تا با ثبات سیاسی-اقتصادی در کشور روند رونق نسبی در بازار مسکن بتواند در سال‌های آینده به نتیجه دلخواه برسد.
وی گفت: وظیفه دولت سیاست‌گذاری و تسهیل‌گری است. دخالت دولت‌ها در بازار مسکن که همیشه مبتنی بر ساخت و ساز توسط مردم بوده به وسیله دولت سفارش نمی‌شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.