پنل‌های خورشیدی در چیدمان شهری

0

پنل‌های خورشیدی در چیدمان شهری

شرکت مجارستانی پلاتیو (Platio) دو سال وقت صرف توسعه پنل‌های سنگفرشی خودکار و مجزایی کرده است که می‌تواند با جمع‌آوری انرژی خورشیدی برق تولید کند. این پنل‎ها در راهروی سرپوشیده‌ مرکز خریدی در شهر آستانه قزاقستان قرار گرفته و درون صندلی‌های همگانی جاسازی شده است. شرکت پلاتیو همچنین با پنل‌های خورشیدی خود، فضای سبز جمع و جوری در شهر بوداپست پایتخت کشور مجارستان برپا کرده است که بازدیدکنندگان به‌کمک آن قادر خواهند بود ابزار هوشمند خود را شارژ کنند. پنل‌های سنگفرشی تبدیل‌کننده برق شرکت پلاتیو با شیشه‌های بسیار قوی ضدلغزش پوشانده شده‌ و از پسماندهای پلاستیکی بازیافت‌شده فراهم‌ آمده‌ است. همه سیم‌ها و کابل‌های ضروری برای نصب سریع در پنل‌ها قرار دارد.

نخستین سیستم دائمی که راه‌اندازی شد شامل دو مجموعه پنل سنگفرشی نصب شده در پیاده‌روی دو طرف راه ورودی به بخش سبز یک مرکز خرید در شهر آستانه قزاقستان تعبیه شد. واحدهای سنگفرشی تبدیل‌کننده برق ۸۰ مترمربع فضا را دربرمی‌گیرد و برآورد می‌شود ۱۱،۷ کیلووات برق خروجی داشته باشد. برق تولیدشده کمک می‌کند تا نیاز هنگفت این مرکز خرید به برق شبکه کاهش یابد.

در سال‌های اخیر همکاری پلاتیو با یک برنامه آموزشی طراحی و معماری مجار به نام هلو وود (Hello Wood) به نصب پنل‌های خورشیدی در نیمکت‌های منحنی همگانی واقع در فضای سبز جمع و جوری در شهر بوداپست انجامید. برق تولید‌شده به‌وسیله «نیمکت‌های هوشمند» می‌تواند تلفن‌های همراه را از طریق یواس‌بی‌هایی که بر روی مبلمان شهری قرار گرفته‌ شارژ کند یا حتی به  تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمندی که قابلیت شارژ بدون سیم را دارد خدمات دهد. شرکت پلاتیو همچنین برای نصب پنل‌های بیشتری بر روی پل‌های بندرگاهی در کشور سوئد که برای کشتی‌ها و تسهیلات بندری برق فراهم می‌کند با شرکت «مارینا سیستم آیبریکا اس ال» همکاری مشترک داشته است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.