استفاده از پنل های چوبی در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

0
پنل های چوبی

استفاده از پنل های چوبی در قرن بیستم بسیار رایج بود، قبل از اینکه برای دهه ها از توجه افراد خارج شود. اگر شما به دنبال داشتن یک خانه به روز بودید، اولین چیزی که باید به دنبال آن می رفتید، استفاده از پنل های چوبی روی دیوارها بودند. رنگ های روشن و براق جایگزین بافت های چوبی قدیمی شدند.

اما هم اکنون، پنل های چوبی بازگشته اند. افراد روشهای هوشمندانه ای را برای استفاده از آنها در سبک های مدرن یافته اند.  با استفاده از میزانی خلاقیت و استفاده از شکل های هندسی و رنگ های روشن، پنل های چوبی با فضاهای مدرن و به روز، متناسب شده اند. در این مطلب، با چندین راه متفاوت برای استفاده از پنل های چوبی در خانه های مدرن آشنا خواهید شد.

استفاده از پنل های چوبی برای ایجاد خطوط

پنل های چوبی

یک جنبه شگفت انگیز پنل های چوبی این می باشد که جلوه هندسی زیبایی را ایجاد می کند. از طریق بریدن پنل ها به صورت نوارهای باریک، می توانید خطوط بیشتری ایجاد کرده و جلوه هندسی زیباتری را خلق کنید. فضاهای مدرن، سرشار از اشکال هندسی می باشند، بنابراین استفاده از پنل های چوبی در سبک مدرن، بسیار کاربردی می باشد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، تغییر روند استفاده از پنل های چوبی بر روی سقف و دیوار، جذابیت بصری و نمای هندسی قابل توجهی را ایجاد کرده است. شما می توانید این تغییر را گسترده تر ساخته و بر روی سقف از پنل های باریک و بر روی دیوار از پنل های پهن تر استفاده کنید.

بخش بندی کردن فضا با استفاده از پنل های چوبی

پنل های چوبی

راه دیگری برای بکارگیری پنل های چوبی مدرن، استفاده از آن در بخش کوچکی از اتاق می باشد. در تصویر بالا، ناحیه باریکی از پنل ها، توسط دیوارهای سفید احاطه شده است که سبب می شود فضا مدرن تر به نظر برسد. این ناحیه چوبی، تغییر ناگهانی در بافت ایجاد کرده و جلوه بصری زیبایی را ایجاد می کند.

همچنین، پنل های چوبی، راه مناسبی برای جدا کردن  و تفکیک کردن فضاهای متفاوت به صورت اپن می باشد که در فضاهای مدرن بسیار کاربردی است.

ایجاد سبک روستیک

پنل های چوبی

سبک مدرن رایج در خانه ها، سبک روستیک می باشد. در این سبک، عناصر طراحی روستیک با عناصر مدرن ترکیب می شوند. برای نمونه، در تصویر بالا، دیوار چوبی به گونه ای مکمل صندلی های سفید مدرن می باشد.

عامل دیگری که بر جذابیت طراحی افزوده است، استفاده از پنل های چوبی به صورت جناغی بر روی دیوار می باشد که جلوه ای هندسی به فضا بخشیده است. بافت کهنه نمای چوب نیز، بر زیبایی فضا افزوده است.

ایجاد نمای هندسی سه بعدی 

پنل های چوبی

راه دیگری که برای استفاده از پنل های چوبی وجود دارد، تلاش برای ایجاد سبک سه بعدی می باشد که اجرای آن بسیار ساده است: چند پنل را در ارتفاعی بالاتر از پس زمینه اصلی قرار می دهیم. این شیوه، با سبک مدرن بسیار سازگار می باشد، چرا که اصول زیبایی شناسی مدرن، تمایل به بکارگیری از اصول هندسی به گونه ای خلاق دارد.

این ایده، قابلیت تغییر طبق سلیقه شما را دارد. می توانید مانند تصویر بالا، از پنل های مربعی بزرگ در ارتفاع های مختلف استفاده کنید یا اینکه از پنل های بلند و باریک استفاده نمایید. همچنین می توانید از پنل های کوچکتر در اندازه های مختلف استفاده کرده تا اثری کولاژ مانند خلق کنید.

استفاده از رنگ های روشن و تعداد زیادی پنجره

پنل های چوبی

برای ایجاد یک فضای روح بخش، می توانید از پنل هایی به رنگ های روشن تر استفاده کنید. رنگ های روشن، سبب می شوند فضا بازتر به نظر برسد. رنگ روشن دیوارها در کنار پنل های چوبی سقف و کف اتاق بسیار زیبا به نظر رسیده و سنگ خاکستری روشن روی شومینه، نقطه کانونی زیبایی را خلق می کند.

افرادی که طرفدار سبک مدرن هستند، ممکن است تصور کنند که استفاده زیاد از چوب، فضا را تنگ و گرفته می سازد، مانند یک کابین. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این مشکل با استفاده از میزان زیادی نور طبیعی حل شده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.