پیاده‌سازی استانداردهای ایزو در گروه صنعتی همارشتن

0

کیفیت و قیمت دو عامل مهم و تاثیرگذار در موفقیت سازمان‌ها و شرکت‌ها به حساب می‌آید.دریافت استانداردهای معتبر بین‌المللی از جمله مواردی است که کیفیت بالای محصولات تولیدی را مورد تایید قرار می‌دهد.
گروه صنعتی همارشتن از جمله شرکت‌های پیشگام ایران در دریافت گواهینامه‌های استاندارد از مراجع معتبر جهان است که اخذ ۴ گواهینامه ایزو از موسسه معتبر «TUV» آلمان از جمله این موفقیت‌هاست.در ادامه نگاهی اجمالی به فرآیند پیاده‌سازی استانداردهای ایزو ۹۰۰۱، ۱۰۰۰۲، ۱۴۰۰۱، ۱۸۰۰۱ در گروه صنعتی همارشتن خواهیم داشت.

ISO 9001:
پذیرش این سیستم کیفی در شرکت همارشتن حاصل
یک تصمیم‌گیری استراتژیک بود که کلیه فعالیت‌های شرکت را تحت تاثیر خود قرار داد و این استاندارد باعث بهبود فعالیت‌های شرکت شد. اثربخشی این فرآیندها پیوسته مورد شناسایی و ارزیایی قرار می‌گیرد، تا توان این سیستم مدیریتی پس از استقرار، افزایش یابد.
سیستم مدیریت کیفیت در حقیقت باعث پاسخگویی به نیازهای مطرح در به‌وجود آمدن محصولات و ارایه این محصولات است.

ISO 18001:
از آنجایی‌ که یکی از دغدغه‌های روزافزون منابع انسانی بخصوص در محل کارخانجات، ایمنی و بهداشت شغلی است، سازمان‌هایی که منابع انسانی را با ارزشمندترین سرمایه خود می‌دانند، اقدام به دستیابی به سیستمی می‌کنند که عملکرد صحیح ایمنی و بهداشت شغلی را در پی داشته باشد.
استانداردهای OHSAS 18001 که مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را پوشش می‌دهد بدین منظور تهیه شده‌ است تا الزامات لازم برای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را برای سازمان‌ها فراهم آورد.
گروه صنعتی همارشتن نیز با استقرار این سیستم و با در نظر گرفتن الزامات قانونی و اطلاعات مربوط به ریسک‌های ایمنی و بهداشت شغلی محصولات و فرایندهای خود، خط‌مشی ایمنی و بهداشت شغلی ایجاد کرده و اهداف و فرآیندهای خود را کاهش و کنترل ریسک‌های ایمنی و بهداشت شغلی تعریف کرده است.

ISO 14001:
کنترل پیامد فعالیت‌ها بر محیط زیست و همچنین کنترل تاثیر محصولات و خدمات سازمان‌ها بر محیط زیست در این استاندارد فراهم آمده است. در این استاندارد با پرداختن به موضوعات مختلف در زمینه محیط زیست، زمینه مناسبی برای درک مفاهیم زیست محیطی و به‌کارگیری روش‌ها با رویکرد زیست محیطی فراهم آمده است.
چنین سیستمی شرکت همارشتن را قادر ساخته بازتعریف خط مشی زیست محیطی، اهداف و فرایندهای خود را برای رسیدن به این تعهدات تعریف کند و اقدامات لازم را برای بهبود عملکرد این سیستم به انجام رساند. به طور کلی شرکت همارشتن با اخذ و پایش مکرر این سیستم کیفیت سعی در حمایت از محیط زیست و پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی دارد.

ISO 10002:
با استفاده از این استاندارد شرکت همارشتن فرایندی را برای رسیدگی به شکایات مشتریان در ارتباط با محصولات خود طرح‌ریزی کرده و نگهداری می‌کند. رسیدن به رضایت مشتری به بالا رفتن توانایی شرکت همارشتن در بهبود محصول و ارایه خدمات به مشتری شده است. تشخیص و پیگیری شکایات و انتظارات مشتریان ماحصل دستیابی به این سیستم در شرکت همارشتن است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.