پیشخوان خدمات دولتی دردستورکار مجلس

0

رئیس کانون سراسری دفاتر پیشخوان خدمات دولت از طرح یک فوریتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص دفاتر پیشخوان خدمات دولت خبر داد و گفت: این طرح بزودی در صحن علنی مجلس بررسی می شود.
به گزارش consbank به نقل از ایرنا،علی فلاح حقیقی گفت: این طرح که شامل یک ماده واحده و ۲ تبصره است در کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی تهیه شده و براساس آن دستگاهها ملزم به واگذاری امور خدماتی به بخش خصوصی و دفاتر پیشخوان خدمات دولت می شوند.
وی سپس به تشریح ماده واحده این طرح پرداخت و افزود: در ماده واحده طرح یک فوریتی دفاتر پیشخوان خدمات دولت آمده است، "کلیه دستگاههای اجرایی، نهادهای انقلاب اسلامی و بخش عمومی غیردولتی موظفند تمام خدمات قابل ارایه در خارج محیط اداری خود را به دفاتر پشخوان دولت که بوسیله بخش غیردولتی ایجاد و مدیریت می شود، واگذار کنند".
فلاح گفت: براساس تبصره یک این طرح نیز ایجاد دفاتر واحدهای کاری برای ارایه این خدمات ممنوع بوده و تمام دفاتر دایر فعلی باید به دفاتر پیشخوان دولت تغییر یابد.
وی افزود: براساس تبصره ۲ این طرح آیین نامه اجرایی این قانون ظرف ۲ ماه با پیشهاد وزارت کشور و با تصویب دولت ابلاغ خواهد شد.
وی در مورد ضرورت تهیه و تدوین این طرح، گفت: هم اکنون آیین نامه دفاتر پیشخوان خدمات
دولت که مصوب هیات دولت است، وجود دارد ولی این آیین نامه بسته به شرایط می تواند تغییر کند، در حالی که قانون مصوب مجلس، به راحتی قابل تغییر نیست.
رئیس کانون سراسری دفاتر پیشخوان خدمات دولت از احتمال مطرح شدن، طرح یک فوریتی دفاتر پیشخوان خدمات دولت ظرف هفته آینده در مجلس خبر داد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.