پیشنهاد افزایش ۳ میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر

0

معاون وزیر مسکن و شهرسازی از ارائه پیشنهاد وزارت مسکن و شهرسازی به شورای پول و اعتبار برای افزایش سقف تسهیلات مسکن از ۱۵ میلیون تومان به ۱۸ میلیون تومان خبر داد.
منوچهر خواجه‌دلویی گفت: وزارت مسکن و شهرسازی به تازگی پیشنهادی به شورای پول و اعتبار ارائه کرده تا اینکه سقف تسهیلات مسکن مهر از ۱۵ میلیون تومان کنونی به ۱۸ میلیون تومان افزایش یابد.
وی ادامه داد: پیشنهاد افزایش ۳ میلیون تومان سقف تسهیلات مسکن مهر با توجه به بازپرداخت اقساط توسط متقاضیان مسکن مهر بوده است.به گفته وی، این پیشنهاد همچنان در شورای پول و اعتبار در حال بررسی است.
وی تخصیص تسهیلات بانکی را یکی از عمده ترین مشکلات این طرح برشمرد و اظهارداشت: با دستور رئیس جمهور و درابتدای دولت دهم یک خط اعتباری ویژه از سوی بانک مرکزی به‌این طرح اختصاص داده شد که بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.
معاون وزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه در مرحله اول ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به‌این خط اعتباری اختصاص داده شد،افزود: هر زمان که‌این اعتبار به پایان برسد بانک مرکزی دوباره‌این خط را شارژ می‌کند و محدودیتی از سوی بانک مرکزی برای تامین منابع مورد نیاز این خطر اعتباری در نظر گرفته نشده است.
معاون وزیر مسکن افزود: با تصمیم شورای عالی مسکن و تاکید رئیس جمهور، تخصیص تسهیلات مسکن طی دوماه و نیم گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته است.
خواجه دلویی رفع موانع حضور انبوه سازان در مسکن مهر و امکان حضور گروه‌های کوچک به جای تعاونی‌ها را از دیگر اقداماتی در جهت تسریع ساخت مسکن برشمرد و اظهارداشت: در حال حاضر بر اساس آمار هر هفته نسبت به هفته ماقبل بیش از ۱۰ درصد رشد داریم که رشد قابل ملاحظه‌ای است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.