پیش‌نویس قانون جدید جامع شهرسازی تهیه شد

0

معاون شهرسازی و معماری وزیر مسکن و شهرسازی از تهیه پیش‌نویس قانون جدید جامع شهرسازی خبر داد و گفت: تدوین قانون جدید جامع شهرسازی کشور هنوز نهایی نشده و قرار است کمیته‌ای از شورای عالی شهرسازی این قانون را به‌زودی بازنگری مجدد کند.
به گزارش  ConsBank به نقل از فارس، میر محمد غراوی افزود: قانون جامع ‌شهرسازی ایران مربوط به سال ۸۴ است. بنابراین با توجه به گذشت چهار سال از این قانون و ضرورت به روز کردن باعث شد تا با بررسی و تطبیق سایر قوانین موجود شهری، قانون جدیدی برای شهرسازی کشور تدوین شود.
وی ادامه داد: قانون جدید جامع شهرسازی کشور دارای مقدمه‌ای است که بر اساس قوانین وضع شده موجود شهرسازی کشور تدوین خواهد شد، بنابراین سعی خواهد شد در این قانون با بررسی قوانین سایر کشورهای اسلامی و با استفاده از تجربیات آنها قانون جدیدی که در شأن ایران است تدوین شود.
غراوی تأکید کرد: هر کشوری شرایط خاصی برای خود دارد و ایران که مدیریت شهری خود را با مشارکت مردم به پیش می‌برد و دارای شوراهای اسلامی شهر است باید با همفکری و استفاده از کارشناسان و صاحبنظران، قانونی را تدوین کند که تمام جوانب را برای کاهش اختلافات در آینده در نظر بگیرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.