پیاده‌روهای هوشمند برای جهان مدرن

0

پیاده‌روهای هوشمند برای جهان مدرن

اخیراً شرکت نرم‌افزاری آمبرلیوم (Umbrellium) اولین نمونه از اولین پیاده‌روی هوشمند جهان را در لندن رونمایی کرده است. نام این پیاده‌روی هوشمند، استارلینگ کراسینگ (Starling Crossing) است که سیستمی تعاملی دارد و مهم‌ترین فاکتور آن، حفظ امنیت افراد پیاده‌ است. اولین نمونه از این پیاده‌روی هوشمند به‌طور موقت در منطقه‌ای در جنوب لندن نصب شد تا ظرفیت‌های سیستم در محیطی واقعی آزموده شود. این نمونه اولیه ۷۲فوت طول داشت و از فاکتورهای مهم مورد بررسی در آن می‌توان به مقاوم‌ بودن زیرساخت سیستم، توانایی تحمل وزن خودروها و توانایی در تشخیص و شناسایی خودرو‌ها، دوچرخه‌ها و افراد پیاده اشاره کرد. بدین ‌ترتیب شرکت سازنده نشان داد این پیاده‌روی هوشمند به‌طور فعال در مورد هر آنچه از رویش عبور می‌کند واکنش نشان داده، در شرایط مختلف می‌تواند الگوهایش را تغییر دهد. این تغییرات شامل نما، پیکربندی، اندازه قسمت‌ها و بخش‌بندی قسمت‌های مختلف پیاده‌رو است. گفتنی است در این پیاده‌رو از علائم راهنمایی و رانندگی معمول و نشانه‌گذاری‌های مخصوص پیاده‌روهای لندن روی آن استفاده شده است.

عثمان حق از بنیانگذاران شرکت آمبرلیوم است و دراین‌باره می‌گوید: «با تولید این محصول در تلاش هستیم پیاده‌روها را هم‌پا با سایر محصولات و خدمات دنیای مدرن پیش ببریم. پیاده‌روهای فعلی متعلق به زمانه‌ای متفاوت هستند؛ زمانه‌ای که در آن رابطه انسان با شهر کاملا متفاوت بود.»

این سیستم بر تمام تغییرات در مسیر نظارت دارد و به‌سرعت حرکت‌ها و فعالیت‌ها را تشخیص می‌دهد. سراسر این پیاده‌روی هوشمند پوشیده از صفحات ال‌ای‌دی (LED) کنترل‌شده توسط سیستم کامپیوتری است و بدین‌ترتیب تمام علائم راهنمایی و رانندگی و نشانه‌گذاری‌های خیابان و پیاده‌رو در ساعات پایانی روز، در شب و در شرایط آب‌وهوایی که دید کافی وجود ندارد در صفحه دیجیتال به ‌نمایش درمی‌آیند.

در بیانیه منتشرشده توسط شرکت سازنده آمده است: «وقتی یک فرد پیاده غرق در صفحه تلفن همراهش است و به خیابان نزدیک می‌شود و خودروها در نزدیکی او در حال رفت‌وآمد هستند، یک چراغ هشدار دور او روشن می‌شود تا خودروها از بروز تصادف جلوگیری کنند. درضمن در شرایطی که بیشتر افراد پیاده مسیری خاص را انتخاب کنند به‌عنوان مثال حرکت تعداد زیادی‌ از افرادی که از مترو خارج شده و به سمت یک پارک در حرکت هستند، تنظیمات لازم در سطح پیاده‌رو اعمال می‌شود تا مسیر بازتری برای حرکت این تعداد افراد ایجاد شود.»

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.