پیشنهادات کاهش قیمت تمام شده در دولت

0

وزیر بازرگانی گفت: به زودی بخش اول پیشنهادات کاهش قیمت تمام شده را برای تصویب به کمیسیون اقتصادی دولت ارجاع می دهیم.
به گزارش  ConsBank به نقل از مهر، مهدی غضنفری در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه فرش دستباف در جمع خبرنگاران ، همکاری دستگاههای اجرایی را در نهضت کاهش قیمت تمام شده مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: جلسات کمیته کاهش قیمت تمام شده به صورت مرتب در موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی برگزار می شود و اتاق بازرگانی تهران نیز در چارچوب پروتکلی، با این موسسه همکاریهای لازم را دارد. بر این اساس تصور من این است که به زودی می توان بخش اول پیشنهادات کاهش قیمت تمام شده را برای تصویب، به کمیسیون اقتصادی دولت ارجاع دهیم.
وی اظهار داشت: کاهش قیمت تمام شده و مبارزه با هزینه ها، یک پروژه دفعتی نیست که امروز شروع و فردا نتیجه گیری شود. در واقع نهضت کاهش قیمت تمام شده یک پروژه نیست و یک فرآیند است که مستمرا در همه دنیا انجام می شود. بنابراین وزارت بازرگانی از موسسه مطالعات بازرگانی انتظار ندارد که این پروسه را به یکباره به انجام رساند.
به گفته غضنفری، تفکر کاهش قیمت تمام شده باید در دستگاههای دولتی، خصوصی و واحدهای تولیدی و توزیعی وارد شود که کارها را ساده تر، ارزانتر و در زمان کوتاهتر انجام دهند. به همین دلیل به این روند، نهضت می گوییم چراکه مستمرا دنبال می شود و کار یکسال و دوسال نیست، بلکه برای بهتر شدن آن باید همواره تلاش کرد.
وی در خصوص نقش تورم در کاهش قیمت تمام شده گفت: وقتی طرح هدفمند شدن یارانه ها اجرا شود، به هزینه های پنهان اجازه آشکار شدن داده می شود، در این صورت باید آنها را از بین برد. بنابراین نهضت کاهش قیمت تمام شده با تکنیک های خود، کمک می کند تا هزینه ها کم شود.
به گفته این عضو کابینه دهم، دولت به دنبال آن است که بعد از هدفمند سازی یارانه ها، آن دسته از واحدهای تولیدی،توزیعی و خدماتی ای را که به دلیل هدفمند شدن یارانه های سوخت، برای بهبود سیستم های هزینه ای خود نیازمند کمک هستند، وام های ارزان قیمت دریافت نمایند و حمایت بیشتری از سوی دولت را دریافت کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.