پیشنهاد روسیه به ایران برای خرید هواپیما

0
به گزارش Consbank، بنا بر خبر دریافتی، آلکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه در بازگشت از تهران از تصمیم جمهوری اسلامی برای خرید ۱۲ فروند هواپیمای مسافربری سوخو سوپرجت-۱۰۰ خبر داد و همچنین پیشنهاد تولید مشترک ایلیوشین ۱۱۴ با ایران را مطرح کرد.
وزیر انرژی روسیه امروز گفت: طرف ایرانی تایید کرده است که قصد دارد در آینده نزدیک ۱۲ فروند هواپیمای سوخو سوپر جت-۱۰۰ خریداری کند.
نوواک در ادامه افزود: روسیه علاقه مند به راه اندازی خط تولید قطعات و تجهیزات هواپیماهای روسی در ایران است.
وی بیان کرد: اگر پیشنهاد طرف ایرانی را دریافت کنیم آماده بررسی آن هستیم.
این در حالی است که وزیر انرژی روسیه تولید مشترک هواپیمای نوسازی شده ایلیوشین-۱۱۴ را به طرف ایرانی پیشنهاد کرده است.
وزیر انرژی روسیه تصریح کرد: شرکت های روسی با شرکای ایرانی برای تنظیم پیشنهادها و توافق های معین همکاری می کنند.
شرکت هواپیماسازی مسافری سوخو به تازگی با ابراز آمادگی دوباره برای فروش هواپیماهای مسافری فوق مدرن سوپرجت ۱۰۰ به ایران، اعلام کرد: در صورت عقد قرارداد فروش هواپیما، امکان ورود طرف های ایرانی در برنامه ساخت این هواپیما بررسی می شود.
«ایلیا تاراسنکو» رییس شرکت هواپیماسازی مسافری سوخو پیش از این گفته بود: با رفع تحریم های ضد ایرانی امکان تحویل حدود ۱۰۰ فروند سوپر جت یکصد نفره به ایران بررسی خواهد شد.
وی گفت: در ایران علاقه مندی زیادی به خرید این هواپیما وجود دارد که امکان فروش آن را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم که بتوانیم با شرکت های هوایی ایرانی در این زمینه همکاری کنیم، زیرا پیش تر در این باره رایزنی های صورت گرفته و هنوز هم ادامه دارد.
این شرکت شهریور ماه گذشته نیز در جریان برگزاری نمایشگاه هوا فضای ماکس ۲۰۱۵ مسکو و مذاکره با مقامات ایرانی برای برنامه ریزی فروش این هواپیماها به ایران پس از تحریم های ضد ایرانی اعلام آمادگی کرده بود.
سوخوی سوپر جت ۱۰۰، نخستین هواپیمای صد نفره دنیاست که به صورت «FLY-BY-WIRE» هدایت می شود که هیچ تفاوتی با هواپیماهای مدرن «ایر باس» ندارد و سطوح فرامین هواپیما توسط فرمان های الکترونیکی هدایت می شوند و در نتیجه با کمترین میزان فشار بر خلبان بیشترین میزان دقت را دارد.
این هواپیما محصول همکاری مجموعه ای از صنایع هواپیمایی غرب و شرق است و تمامی سازندگان قطعات اصلی آن مثل موتور، های فرود، سامانه های الکترونیکی و دیگر قطعات توسط کمپانی های معروف آمریکایی و اروپایی مانند Goodrich, Sutton و.. هستند.
براساس مشخصات اعلام شده، این هواپیما هیچ تفاوتی با دیگر هواپیماهای ساخته شده در غرب ندارد و با توجه به تعداد صندلی ها، قدرت موتور و همچنین فرکانس های مختلف می تواند در تمامی فرودگاه های ایران با وضعیت جغرافیایی متفاوت تا سقف ۶ پرواز در روز فعالیت کند.
روسیه از هفت سال پیش به بهره برداری از این نوع هواپیما می پردازد و تا کنون سفارش ساخت ۱۹۷ فروند سوخوسوپرجت-۱۰۰ داده شده که ۴۹ فروند آن ساخته شده و در اختیار شرکت های هوایی روسی و کشورهای مختلف قرار گرفته است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.