الگوریتم ژنتیک میزان رشد آسمانخراش ها را در مناطق شهری پیش بینی می کند

0
رشد و توسعه مناطق شهری

رشد و توسعه مناطق شهری در دهه گذشته، موضوعی روشن می باشد. ساختمان ها روز به روز بلندتر می شوند و مناطق شهری روز به روز بزرگتر می شوند. چگونه می شود راهی برای پیش بینی این رشد و توسعه پیدا کرد؟

مطالعات محققان اسپانیایی نشان می دهد افزایش آسمانخراش ها در یک شهر، یک الگوی سیستم های بیولوژیکی خود سازمان یافته  را منعکس می کند. این مطالعه برای پیش بینی رشد و توسعه مناطق شهری از الگوهای تکاملی ژنتیکی استفاده می کند، این موضوع به طور خاص در بخش میناتو واقع در توکیو مورد بررسی قرار گرفته است. معماری به نام Ivan Pazos، علمی را که این الگوریتم از آن پیروی می کند، اینگونه توضیح داده است:”ما در حوزه محاسبات تکاملی عمل می کنیم، شاخه ای از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین که از قوانین اصلی ژنتیک و منطق انتخاب طبیعی داروین برای این پیش بینی ها استفاده می کند.”

رشد و توسعه مناطق شهری

طبق الگوریتم های مختلف ژنتیک، این مطالعه، به منظور آگاه شدن از چگونگی الگوهای رشد مناطق مختلف، گرایش های ژنتیک را با اطلاعاتی که از سوابق ساخت و ساز وجود دارد ترکیب می کند. این الگوریتم نه تنها تعداد آسمانخراش ها را در یک منطقه مشخص پیش بینی می کند، همچنین می تواند جایگاه ساختمان ها را در این مناطق نیز پیش بینی کند.

این مطالعه در بخش میناتو در توکیو که دارای بیشترین رشد ساختمان های بلند می باشد، متمرکز شده است. برای تولید نقشه سه بعدی بخش میناتو در سال ۲۰۱۵ از اطلاعات و الگوریتم استفاده شده است و نتایج این مدل را با رشد ساختمان های بلند مقایسه کرده است.

رشد و توسعه مناطق شهری

Pazos می گوید:”پیش بینی این الگوریتم در مقایسه رشد واقعی ساختمان ها در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، دقیق بوده است. هم اکنون ما صحت و دقت این الگوریتم را برای سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بررسی می کنیم و طبق مشاهدات به نظر می رسد که نتیجه تا ۸۰% صحیح می باشد.”

محققان پیش بینی می کنند که یافته های حاصل از محاسبات تکاملی ژنتیکی، ممکن است ارزیابی دقیقی را از توسعه عمودی یک شهر برآورده کنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.